Κουκουβάγιες BC 23 9 4 16 - 52 -
Να σαι καλά 15 8 23 18 - 64 -

Με ανατροπή οι Να σαι καλά τους Κουκουβάγιες BC

Με ανατροπή οι Να σαι καλά υπέταξαν τους Κουκουβάγιες BC με 52-64.

Σε ένα πολύ δυνατό πρώτο δεκάλεπτο οι Κουκουβάγιες μπήκαν δυνατά και προηγήθηκαν με 23-15 σε ένα ματς με πολλές μάχες και έντονη διακύμανση που θα είχε ουσιαστικά ένα ημίχρονο για κάθε ομάδα.

Οι Να σαι καλά είδαν τις Κουκουβάγιες να κάνουν πολύ καλό δεύτερο δεκάλεπτο και να μην τους αφήνουν να πλησιάσουν με 32-23 στο ημίχρονο, μιας και είχαν πάρει σχετικά και ένα ψυχολογικό πλεονέκτημα από την αρχή της αναμέτρησης.

Οι Να σαι καλά όμως έκαναν μια ολική ανατροπή στην 3η περίοδο και με μια επική αντεπίθεση έκαναν το σκορ υπέρ τους 36-46 και περιόρισαν τις όποιες πιθανότητες για τις Κουκουβάγιες να κερδίσουν.

Στην 4η περίοδο οι Να σαι Καλά παγίωσαν τη διαφορά και έφτασαν σε μια δίκαιη νίκη με 52-64, αν και στο πρώτο ημίχρονο τα δεδομένα ήταν εντελώς διαφορετικά για τις 2 ομάδες.

ΝΟVIBET MVP ήταν ο εκπληκτικός Κωστόπουλος με 35 πόντους.

Για τις Κουκουβάγιες ο Μουταλίδης είχε 12 πόντους και 17 ριμπάουντ.

ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΕΣ: Μπούτσικας Χ. 3(1), Μπούτσικας Π. 13(2), Ευφραιμίδης 8, Αραμπατζής 5(1), Γκιουλομίδης Δ. 7, Γκιουλομίδης Ι. , Μπάρμπας 5, Μουταλίδης 12(1)

ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ: Μάρκος, Κωστόπουλος 35(3), Γεωργιάδης 2, Αφουκατούδης 19(2), Τερζής 4, Γαβρίλοβιτς 4, Καλλίας