05/10/2024
Sivirians 13 15 16 14 - 58 -
Spacers 20 13 7 12 - 52 -

Με ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο οι Sivirians

Πολύ δυνατό ξεκίνημα για τους φιλοξενουμενους οι οποίοι εκμετταλευόμενοι την πολύ γρήγορη και ορθή κυκλοφορία της μπάλας κατάφεραν να βρουν ελεύθερα σουτ και να τα βάλουν κάτι που είχε ως αποτέλεσμα να προηγηθούν με διαφορά 7 πόντων στο τέλος της 1ης περιόδου(13-20).

Οι Sivirians προσπάθησαν να αντιδράσουν,μειώσουν το σκορ αλλά πάντα οι φιλοξενουμενοι έβρισκαν λύσεις. Η πρώτη σπίθα για την ανατροπή ήρθε με το buzzer beater τρίποντο του Καρανικολα στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου που μείωσε το σκορ σε 28-33

Οι δύο ομάδες είχαν τα δικά τους διαστήματα κατά της διάρκεια της τριτης περιόδου. Όσο περνούσε ο χρόνος οι Sivirians φαινοτουσαν πιο φρέσκοι και με περισσότερες λύσεις στην επίθεση με αποτέλεσμα να κλείσουν την περίοδο προηγούμενοι με 41-20

Στην αρχή του τεταρτου δεκαλέπτου οι Sivirians άγγιξαν την διψήφια διάφορα (49-40). Το παιχνίδι των Spacers διακρινοταν από κακές και βιαστικές επιλογές με αποτελεσμα να μείνουν πίσω στο σκορ και να μην προλαβαίνουν να καλύψουν την διαφορά