07/06/2022
Peristeri Phantoms 13 13 10 20 - 56 -
Winston Wizards 2 10 5 10 - 27 -

Με άνεση οι Peristeri Phantoms !

Για την τρίτη αγωνιστική του έκτου ομίλου της Summer Development ΙΙ League οι Peristeri Phantoms (1-1) υποδέχτηκαν το βράδυ της Κυριακής στο κλειστό του Περιστερίου τους άνευ νίκης Winston Wizards (0-2)  και αποδίδοντας καλύτερα σε όλο το σαραντάλεπτο πήραν το τρίτο σερί ροζ φύλλο !

Οι γηπεδούχοι έθεσαν εξαρχής τους ..όρους της αναμέτρησης με τους Κρινή, Παντελεάκη (από 4) & Φιλλιπή (3) ενώ παράλληλα με εξαιρετική άμυνα δέχθηκαν μόλις ένα καλάθι (από τον Νταή) προηγούμενοι με 13-2 στο πρώτο δεκάλεπτο.

Δεν άλλαξε κάτι στη συνέχεια. Ο ορεξάτος Κρινής (8) δεν άφησε το πόδι από το γκάζι με την απόσταση να μεγαλώνει. Ο Νταής (6) με τους Τοσουνίδη & Τζανάκη (από 2π) ωστόσο απάντησαν για το 26-12 στου δρόμου τα μισά.

Το τέμπο έπεσε μετά την ανάπαυλα, ενώ οι Λαμπράκης & Κρινής (από 4π) έβρισκαν το δρόμο για το αντίπαλο καλάθι. Στον αντίποδα, Τζανάκης (3) & Κοκκορης (2) σκόραραν για τους Μάγους, με το σκορ να διαμορφώνεται σε 36-17 στο τριαντάλεπτο.

Τα τελευταία δέκα λεπτά οι ομάδες έπαιξαν ελεύθερο μπάσκετ με όμορφες συνεργασίες κι έμφαση στο καλό θέαμα. Φιλιππής (8π), Φλάκας , Κρινής (από 4), Αλεξόπουλος και Κότσιρας (από 2) βρήκαν στόχο για τα “Φαντάσματα”, ενώ Νταής, Τοσουνίδης (από 4) και Καπετάνος (2) συνέβαλαν στο καθόλα δίκαιο 56-27 !