25/05/2022
Deportivo Faliro 9 19 16 15 - 59 -
Titans 19 9 12 21 - 61 -

Με διπλό ροστερ οι Titans!

Δύο στα δύο για τους Titans στον τρίτο όμιλο της Summer Master League, καθώς για την δεύτερη αγωνιστική λύγισαν στο φινάλε την εξάδα της Deportivo HNC Coin με 59-61 στο ΣΕΦ!

Πολύ δυνατό ξεκίνημα πραγματοποίησαν οι Titans στο παιχνίδι, καθώς με 6 πόντους του Μπαμπάκου , 4 του Γιάννη Ηλιαδάκη, 4 του Αποστόλη Μιχάκη και τρίποντο του Μαγγουρίδη, έχτισαν από νωρίς διψήφια διαφορά 10 πόντων, 9-19. Ο Γάτσιος με 3 πόντους και οι Μπίμπας, Ράνης και Μαρούσος με 2 πόντους έκαστος έδωσαν τις λύσεις στην επίθεση των γηπεδούχων στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης.

Αντάλλαξαν ρόλους στην δεύτερη περίοδο οι δύο ομάδες, με την Deportivo HNC Coin να τρέχει 19-9 επιμέρους σκορ και να ισοφαρίζει σε 28-28, έπειτα από δύο τρίποντα του Κριεκούκη, 4 πόντους του Γάτσιου και τριποντάκι του Μαρινάκη. Ο Μαγγουρίδης με 4 πόντους και ο Πόγκας με ένα τρίποντο βρήκαν στόχο για τους φιλοξενούμενους στο δεύτερο δεκάλεπτο.

Με 6 πόντους του Κριεκούκη, 5 του Μαρούσου και 4 του Γάτσιου, η παρέα του Μαρινάκη έκλεισε το τρίτο δεκάλεπτο στο +4, 44-40. Τους Τιτάνες κράτησαν σε απόσταση αναπνοής από τον αντίπαλο σε εκείνο το σημείο οι 7 πόντοι που πέτυχε ο Πόγκας και οι 3 του Κοζομπόλη. Σκορ τρίτης περιόδου 44-40!

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο οι Titans έβγαλαν μεγαλύτερη ενέργεια στο παρκέ και με 9 πόντους του Αποστόλη Μιχάκη, 6 του Κατσιφή και τρίποντα των Μαγγουρίδη – Πόγκα, έφτασαν στη μεγάλη νίκη με 59-61. Πάλεψε μέχρι το φινάλε η εξάδα των “Ισπανών”, ωστόσο οι 7 πόντοι που πέτυχε ο Κριεκούκης και τα δύο τρίποντα του Μπίμπα δεν ήταν αρκετά, παρά το γεγονός πως προηγούταν με 46-40!

Οι γηπεδούχοι τελείωσαν το ματς έχοντας 14/20 βολές, 12/36 δίποντα και 7/32 τρίποντα. Πήραν 43 ριμπάουντ, έδωσαν 10 ασίστ, έκλεψαν 8 φορές και έκαναν 9 λάθη. Από την άλλη μεριά, οι νικητές είχαν 3/10 βολές, 17/41 δίποντα και 8/30 τρίποντα. Μάζεψαν 53 ριμπάουντ, μοίρασαν 8 ασίστ, έκλεψαν 3 φορές, έκαναν 14 λάθη και είχαν 4 τάπες.

Πολυτιμότερος της Deportivo HNC Coin ο Μαρούσος με 9 πόντους, έχοντας 1/2 βολές και 4/12 δίποντα. Μάζεψε 11 ριμπάουντ, μοίρασε 2 ασίστ, έκλεψε 1 φορά και έκανε 1 λαθάκι. Betsson mvp των Titans ο Πόγκας με 13 πόντους (double-double), έχοντας 0/2 βολές, 2/6 δίποντα και 3/6 τρίποντα. Πήρε 14 ριμπάουντ, έδωσε 3 ασίστ, έκλεψε 2 φορές και υπέπεσε σε 7 λάθη.

Deportivo HNC Coin (Μαρινάκης): Μαρούσος 9, Γάτσιος 13, Μπίμπας 10 (2), Ράνης 5, Μαρινάκης 3 (1)

Titans (Ηλιαδάκης Γ.): Πόγκας 13 (3), Μαγγουρίδης 10 (2), Μιχάκης Α. 13 (2), Κοζομπόλης 5, Μπαμπάκος 6, Ηλιαδάκης Γ. 4, Μούρτος 2, Μιχάκης Π., Μπαμπάτσικος, Κατσιφής 9 (1)

Τι μας άρεσε: Οι πολλές ανατροπές στα τελευταία λεπτά και τα μεγάλα σουτ των δύο ομάδων!