Salo Nics 10 14 18 19 - 61 -
Hellas Paper Bears 16 18 12 33 - 79 -

Με καλύτερο τέταρτο δεκάλεπτο νίκησαν οι Hellas Paper Bears!

Από την αρχή του παινχιδιού οι Hellas Paper Bears μπόρεσαν να δώσουν τον δικό τους ρυθμό στο παιχνίδι και να βάλουν μερικά καλάθια τα οποία τους έδωσαν και μια διαφορά 6 πόντων με το τέλος του δεκαλέπτου. Οι Salo Nics δεν μπόρεσαν να δώσουν τον ίδιο ρυθμό και έτσι το μόνο που κατάφεραν είναι να μείνουν μέσα στο παιχνίδι.

Οι Salo Nics στο δεύτερο δεκάλεπτο πέτυχαν κάποια καλάθια μετά από αρκετές προσπάθειες και μείωσαν για λίγο την διαφορά κυρίως χάρης στις προσπάθειες του φανταστικού Λιούκα. Η καλή πορεία των Bears συνέχισε με τον Μπέλλη να χτυπάει γρήγορα στην επίθεση , δίνοντας στην ομάδα του την διαφορά που χρειαζόντουσαν.

Στο τρίτο δεκάλεπτο όμως οι γηπεδούχοι έδειξαν τι πραγματικά αξίζουν και με τον Στεργιόγλου και τον Καρακίτσα να βοηθούν σε μεγάλο βαθμό τον Λιούκα στην επίθεση κατάφεραν να φέρουν την διαφορά πολύ κοντά. Ο Παλιογιάννης θα καταφέρει να κρατήσει για ακόμα μια φορά την διαφορά για την ομάδα του η οποία πλέον απειλείται σε μεγάλο βαθμό.

Το παιχνίδι στο τέταρτο δεκάλεπτο θα ανοίξει και για τις δύο ομάδες , με τους Salo Nics να πετυχαίνουν αρκετά καλάθια και να φτάνουν τους 19 πόντους στο δεκάλεπτο. Αλλά ο Θεόδωρος Πολυχρονιάδης είχε άλλη άποψη και με ένα φανταστικό δεκάλεπτο κατάφερε να δώσει την νίκη στην ομάδα του με τελικό σκορ 61-79.

MVP του αγώνα είναι ο Ταξιάρχης Παλιογιάννης ο οποίος πέτυχε 19 πόντους και μάζεψε 8 ριμπάουντ.

Ενώ για τους Salo Nics άξιος αναφοράς είναι ο Κωνσταντίνος Λιούκας ο οποίος έκανε double double με 34 πόντους και 11 ριμπάουντ.

Salo Nics: Λιούκας 34 , Τσούγκας , Τάσσιος , Στεργιόγλου 12 , Κεπαπτσόγλου 2 , Καρακίτσας 13 (1) , Κατσιάνης

Hellas Paper Bears: Πολυχρονιάδης Γ. 10 , Αλεπάκης , Πολυχρονιάδης Θ. 18 (4) , Παλιογιαννης 19 (1) , Μπέλλης 32 (2)