12/10/2024
Kamptzida lizards 15 14 17 9 - 55 -
Jackals 18 22 26 21 - 87 -

Με κεκτημένη ταχύτητα οι Jackals

Καλό ξεκίνημα και για τις δύο ομάδες που προσπάθησαν με οδηγό την άμυνα να διατηρήσουν το παιχνίδι σε χαμηλό ρυθμό. Η πρώτη περίοδος έκλεισε με τους Jackals να προηγούνται με 15-18

Με τους φιλοξενουμενους να έχουν βρει ρυθμό σταδιακά επιθετικά κατάφεραν να προηγηθούν ακόμα και με 15 πόντους στην διάρκεια της δεύτερης περιοδου,για να πάνε εν τέλει στα αποδυτήρια γιαυτό πρώτο ημίχρονο προηγούμενοι με 29-40

Οι Jackals συνέχισαν να πιέζουν και κατάφεραν να επιβάλλουν ολοκληρωτικά τον ρυθμο αφού οι Kamptzida Lizards δεν μπορούσαν να βρουν ορθολογικες λύσεις στην επίθεση. Το δεκάλεπτο έκλεισε με τους Jackals να προηγούνται με 46-66 βάζοντας γερές βάσεις για την νίκη

Οι Jackals μπηκαν δυνατά και στην 4η περίοδο. Με τον τρόπο αυτό διατήρησαν την διαφορά και κατα διαστήματα την αυξησαν. Οι Kamptzida Lizards εμφανώς επηρεασμένοι από την αστοχία τους,δεν μπορούσαν να ακολουθήσουν τον ρυθμό του αγώνα και οι Jackals έφτασαν σε μια εύκολη νίκη