03/02/2022
Ellinoroston Celtics 11 7 11 12 - 41 -
Kavlanta Hawks 11 9 20 6 - 46 -

Με μπροστάρη τον Βιδάλη οι Kavlanta Hawks!

Το βράδυ της Τετάρτης 2 Φεβρουαρίου στο Basketaki Arena, οι Kavlanta Hawks σε ένα παιχνίδι με αρκετά λάθη και δυνατές μονομαχίες, πήραν μία πολύτιμη νίκη στη μάχη της σωτηρίας απέναντι στους Ellinoroston Celtics με 41 – 46.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι δυο ομάδες πήγαιναν σε μεγάλες επιθέσεις με το σκορ να τελειώνει ισόπαλο 11 – 11. Ο Κοσκίνας ξεχώρισε για τους Σέλτικς με 8 πόντους, ενώ για τους φιλοξενούμενους Τζώρτζης και Μπόικο, είχαν από 4 πόντους έκαστος.

Χαμηλό το σκορ στο δεύτερο δεκάλεπτο(7-9) με τις δύο ομάδες να είναι αρκετά νευρικές και να κάνουν αλλεπάλληλα λάθη. Τσίλης, Δαυίδ και Χατζηγιάννης έβαλαν από ένα καλάθι για τους Πράσινους, ενώ για την ομάδα του Τσαντέ, ο Τζώρτζης ήταν πρωταγωνιστής με 6 πόντους και ακολούθησε ο Μπόικο με 3 , για το 18 – 20 σκορ ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Kavlanta Hawks μπήκαν με το μαχαίρι στα δόντια και με τον εξαιρετικό Παύλο Βιδάλη να τους οδηγεί με 14 πόντους και τον Τζώρτζη να ακολουθεί με 4 , ξέφυγαν 29 – 40. Ο Χατζηγιάννης ξεχώριζε από τους Σέλτικς με 6 από τους 11 πόντους της ομάδας του.