04/04/2024
Atlanta Socks 14 17 19 24 - 74 -
Big Babes 6 22 21 21 - 70 -

Με νίκη έκλεισαν την κανονική διάρκεια οι Atlanta Socks!

Ο αγώνας ξεκίνησε με μια αναπάντεχη έκπληξη. Το πρώτο δεκάλεπτο έφερε ένα πρωτόγνωρο σκορ 14-6 υπέρ των Socks. Οι Βορνίτης και Λογοθέτης επέδειξαν το εκπληκτικό ταλέντο τους, οδηγώντας την ομάδα τους σε μια πολύ καλή διαφορά. Από την άλλη οι Big Babes δεν κατάφεραν να πετύχουν τα καλάθια που ήθελαν και έτσι έμειναν πίσω στο σκορ.

Το δεύτερο δεκάλεπτο είχε έντονη ανταγωνιστικότητα και ανατροπές. Οι Big Babes αντέδρασαν εντυπωσιακά, με τους Τερζίδη Νίκο , Ιατρίδη και Χαλκίδης να βρίσκουν την έμπνευση τους. Με μια εντυπωσιακή επίδοση, κατάφεραν να μειώσουν τη διαφορά στο σκορ, κλείνοντας το δεύτερο δεκάλεπτο με 31-28 υπέρ των Socks.

Η μάχη εντείνεται καθώς πλησιάζουμε προς το τέλος του αγώνα. Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν μια συναρπαστική αναμέτρηση, με τις δύο ομάδες να ανταλλάσσουν καλάθια και να δίνουν τον καλύτερο εαυτό τους στο γήπεδο. Οι Socks παρέμειναν μπροστά στο σκορ, αλλά οι Big Babes δεν έδωσαν εύκολα τη νίκη. Το τρίτο δεκάλεπτο έληξε με ελάχιστη διαφορά, με τους Socks να έχουν μόλις ένα σημείο προβάδισμα, 50-49.

Καθώς ο χρόνος εξαντλείται, η ένταση στο γήπεδο φτάνει στο αποκορύφωμά της. Το τελευταίο δεκάλεπτο ήταν γεμάτο με εντυπωσιακά καλάθια και αμφίρροπο παιχνίδι. Οι Big Babes έκαναν μια τελευταία προσπάθεια να ανατρέψουν το παιχνίδι, αλλά οι Socks κράτησαν την ψυχραιμία τους και διατήρησαν το προβάδισμά τους. Το τέταρτο δεκάλεπτο έληξε με νίκη των Socks με σκορ 74-70.

MVP του αγώνα αναδείχθηκε ο Νικόλαος Βορνίτης ο οποίος κατάφερε να πετύχει 17 πόντους και να μαζέψει 5 ριμπάουντ.

Άξιος αναφοράς για τους Big Babes είναι ο Αλέξανδρος Ιατρίδης που πέτυχε Double Double με 14 πόντους και 14 ριμπάουντ.

Atlanta Socks: Τεμέλκου 5 (1) , Βούλγαρης 9 (3) , Κεσίσογλου 3 (1) , Βορνίτης 17 (3) , Χατζηκυριακίδης 9 (2) , Κυριακού 11 (1) , Λογοθέτης 18 (1) , Τσαλαγεώργος 2

Big Babes: Τερζίδης Ν. 16 (2) , Χαλκίδης 14 (4) , Μπούζης , Τερζίδης Σ. 2 , Παπαδόπουλος 7 (1) , Κολοβός 2 , Πατσιανίδης 6 (2) , Δατσέρης 9 , Ιατρίδης 14