61
Coble 13 20 14 14 - 61 -
Milbyraki Bucks 14 13 16 15 - 58 -

Με νίκη άρχισαν την σεζόν οι Co-ble

Ισορροπημένο παιχνίδι στην αρχή με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν χέρι χέρι και την ομάδα των Milbyraki ,να κράτα ένα μικρό προβάδισμα τριών πόντων(7-10)μετά από 5 αγωνιστικά λεπτά. Η αστοχία κράτησε χαμηλά το σκορ με την πρώτη περίοδο να λήγει με 13-14 με βολή του Ντισλή ο οποίος μείωσε για την ομαδα του.

Το δεύτερο δεκάλεπτο ανήκε στους Co-ble οι οποίοι σκληρηναν στην άμυνα και με πρωτοστάτη τον Παπία στην επίθεση κατάφεραν να πάρουν προβάδισμα έξι πόντων (25-19). Με την τριπλετα Σταμολαμπρο,Χαρμανα και Οθφαλμιδη οι φιλοξενουμενοι έμειναν κοντά στο σκορ με το ημίχρονο να λήγει με 33-27.

Στην αρχή του τρίτου δεκαλέπτου οι Co-ble προσπάθησαν να διευρύνουν αρχικα το προβάδισμα τους στο 38-31 και μετέπειτα στο 43-35 με τον Παπία να κάνει ο,τι θέλει την άμυνα των αντιπάλων.Οι φιλοξενουμενοι ανασυγκροτηθηκαν και μειωσαν με την λήξη στους 4 (47-43)δίνοντας εκ νέου νέο ενδιαφέρον στο παιχνίδι.

Οι γηπεδούχοι πέντε λεπτά για την λήξη του παιχνιδιού προηγήθηκαν με 55-47. Οι Milbyraki Bucks όπως δεν είχαν πει την τελευταία τους κουβέντα. Με back to back τρίποντα μειωσαν στους 2 (55-53) και μάλιστα χάσανε και αρκετές ευκαιρίες να ισοφαρισουν ή και να προσπερασουν στο σκορ. Με το σκορ στον πόντο 57-56 ο Παπίας πέτυχε ένα πολύ δύσκολο ανάποδο λει απ με 1 λεπτό να απομένει. Οι φιλοξενουμενοι χάσανε βολές την κρίσιμη ώρα και οι Co-ble φύγανε με το ροζ φύλλο αγώνος

Novibet MVP αναδείχθηκε ο Θοδωρής Παπίας που πετυχε double-double με 34 πόντους ,12 ριμπάουντ και 31 βαθμούς στο σύστημά αξιολόγησης

Από τους ηττημένους ξεχώρισε ο Νίκος Χαρμανας που επίσης πέτυχε double-double με 13 πόντους και 11 ριμπάουντ

Co-ble:Γουναροπουλος 2,Κεφαλάς 5(1),Κουτσουρίδης 5,Μποζατζίδης,Ντίσλης 10,Παπίας 34(3),Τσώτσος 2,Χρυσίδης 3

Milbyraki Bucks: Ιωσηφίδης 2, Κουτρης 2,Οφθαλμίδης 10(1), Σπυριδόπουλος 7(1),Σταμολάμπρος 9(1),Τράσκας 12,Τσαχουρίδης 3(1),Χαρμανας 13