77
Κλειώ 13 20 19 17 - 69 -
BBC 21 11 15 30 - 77 -

Με οδηγό τον Τσατάλη οι BBC!

Την ενδέκατη νίκη τους στον πέμπτο όμιλο της Development 2 League πήραν οι BBC, που κέρδισαν στα Άνω Λιόσια την μαχητική Κλειώ με 77-69.

«One man show» είχαμε στο πρώτο δεκάλεπτο με τον Mike Τσατάλη να σημειώνει 17 πόντους με 5/8 τρίποντα κάνοντας μαγικά πράγματα στο παρκέ. Έτσι, οι BBC προηγήθηκαν με 8, 21-13 με το τέλος της πρώτης περιόδου. Για την Κλειώ, 6 πόντους σημείωσε ο Γιώργος Μητσόπουλος.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο,  η εικόνα του παιχνιδιού άλλαξε. Η Κλειώ, έπαιξε εντυπωσιακά τόσο στην άμυνα (δέχθηκε 11 πόντους) όσο και στην επίθεση και κατάφερε να τρέξει ένα επιμέρους 20-11 σερί και να προηγηθεί με 33-32 με το τέλος του πρώτου ημιχρόνου με τον Μητσόπουλο να βάζει 5 πόντους και τον Καλλαλή 4. Από την άλλη, για τους BBC, 5 πόντους έβαλε ο Γιώργος Τσέκος.