06/11/2021
Lockers 15 7 17 21 - 60 -
Pitser Bironia 14 23 17 21 - 75 -

Με Ονταμπασογλου δεν έχασε κανείς !

Για μια ακόμη αγωνιστική , τα Pitser Bironia , κατάφεραν να πάρουν το ροζ φύλλο αγώνα και φύγουν νικητές από το κλειστό γήπεδο της 10Academy , εναντίον των Lockers με σκορ 60-75 .

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε δυναμικά και για τις δύο ομάδες , χωρίς καμία να καταφέρει να πάρει κάποιο δυνατό προβάδισμα στο σκορ και έτσι το τέλος της πρώτης περιόδου βρήκε τους γηπεδούχους να προηγούνται μόλις μέναν πόντο ( 15 – 14 ) .

Με την έναρξη του δευτέρου δεκαλέπτου , το σκηνικό άλλαξε και με πρωτεργάτες τους Γερολιματος , Ονταμπασογλου και Χρονοπουλο , τα Pitser Bironia , πήραν μια διαφορά 15 πόντων και έτσι οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια με σκορ 22 – 37 .

Στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου οι Lockers προσπάθησαν να ανακάμψουν . Θωμος ( 10 π. ) και Καρυοφιλης ( 6 π. ) έκαναν ό,τι περνούσε από το χέρι τους για να πλησιάσουν κόντα στο σκορ αλλα οι φιλοξενούμενοι ήταν αρκετά οργανωμένοι τόσο επιθετικά όσο και αμυντικά .

Στο τελευταίο δεκάλεπτο παρακολουθήσαμε ένα πολύ όμορφο και παραγωγικό μπάσκετ εκατέρωθεν ( 42 πόντοι συνολικά εκ των οποίων οι 15 από τρίποντα ) . Νικητές αναδέιχθηκαν τα Pitser Bironia με σκορ 60 – 75 .

Για την ιστορία MVP του αγώνα βγήκε ο Ονταμπασογλου με 32 πόντους 2 ασ. , 4 κλ. , 5 ρ. και 3-5 τρ .

LOCKERS : Κατσουμπακης 7 , Γκαριδης 4 , Σιωπης , Καρυοφιλης 8 , Μηνασιδης 6 , Θωμος 19 , Τερζακης 6 , Γιωγιος 2 , Καντζαριδης 8

Pitser Bironia : Χατζηνικολαου 3 , Χατζηλιαδης 5 , Ονταμπασογλου 32 , Τζωλος 15 , Χρονοπουλος 10 , Χρυσοχου 2 , Γερολιματος 2 , Ζωγραφος 6