08/11/2021
The Toy Men 8 9 7 19 - 43 -
Δεν έχει 15 21 18 12 - 66 -

Με πατημένο το γκάζι οι Δεν Εχει !

Στο κλειστό του Ιβανωφείου , οι Δεν Eχει δεν αντιμετώπησαν κάποια αντίσταση απέναντι στους Toy Men , τους οποίους επικράτησαν με σκορ 66 – 43 .

Στο πρώτο δεκάλεπτο και οι δύο ομάδες μπήκαν μουδιασμένες στον αγωνιστικό χώρο με το σκορ να κυμαίνεται σε χαμήλα επίπεδα ( 8 – 15 ) . Για τους φιλοξενούμενους ξεχώρισε ο Γιώργος Μυλωνάς με 4 πόντους και 1 κλέψιμο .

Στο δεύτερο δεκάλεπτο το σκορ άνοιξε , καθώς μετά την είσοδο των Κουπαράνη ( 7 πόντοι ) και Καλπαξίδη ( 4 πόντοι ) , οι Δεν Εχει πήραν ευρύ προβάδισμα , ακόμα και με Double Score . Η ανάπαυλα τελείωσε με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται 36 – 17 .

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Toy Men δεν μπόρεσαν να ακολουθήσουν τον ρυθμό των φιλοξενούμενων σε κάποιο σημείο του αγώνα . Στρατίκης και Ζαχαριάδης προσπάθησαν είτε με σουτ τριων πόντων είτε με ατομικές προσπάθειες 1 vs 1 να ψαλιδήσουν την διαφορά . αλλά η ποιότητα στην επίθεση αλλά και στην άμυνα των Δεν Εχει , τους οδήγησε σε μια εύκολη νίκη με σκορ 43 – 66 .

THE TOY MEN : Κορτιμανιτσης , Βαλκουμας 6 , Στρατικης 14 , Κουφονικολας 3 , Ζαχαριαδης 3 , Καλτσας , Σιουτης 8

ΔΕΝ ΕΧΕΙ : Μυλωνας 13 , Οικονομου 3 , Αλβανος 3 , Λαμπρου 18 , Οικονομου 2 , Μυλωνας 10 , Καλπαξιδης 4 , Κουπαρανης 13

MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Λαμπρου με 18 π. , 2 κλ. , 8-13 FGM-A