27/06/2022
Aguanile 16 17 12 18 - 63 -
Titans 15 10 20 25 - 70 -

Με πείσμα και θέληση το 1-1 οι Τitans !

Για το δεύτερο παιχνίδι της  φάσης των 16 των playoff της Summer Master League η Aguanile, με μόλις 6 διαθέσιμους παίκτες στην αποστολή, υποδέχθηκε στο κλειστό των Άνω Λιοσίων το βράδυ της Κυριακής τους Titans, που ευρισκόμενοι με την πλάτη στον τοίχο, έκαναν ένα καταπληκτικό φίνις στα τελευταία λεπτά ισοφαρίζοντας τη σειρά, με τις ομάδες να οδηγούνται στην τρίτη και τελευταία αναμέτρηση για να φανεί πια θα περάσει στην οκτάδα !

Οι  ομάδες πήγαιναν πλάι πλάι εξαρχής. ΟΙ γηπεδούχοι στηρίχθηκαν στους Ρούσσο (5) & Γκέγκιο (4) σε αυτό το πρώτο κομμάτι ενώ οι αντίπαλοι τους είχαν τους Μπαμπάκο (5) και Πόγκα (3) πρωταγωνιστές , για το 16-15 του πρώτου δεκαλέπτου.

Το ντέρμπι συνεχίστηκε και στη δεύτερη περίοδο. Οι φιλοξενούμενοι είχαν επιθετική ένδεια  με  τον Μπαμπάτσικο (3) και τους Μούρτο & Πόγκα (από 2) να βρίσκουν στόχο, κάτι που εκμεταλλεύτηκε η Aguanile με τους Καλαφάτη , Ρούσσο (από 6) και Τζιγκουνάκη (3),  αυξάνοντας την απόσταση με buzzer beater τρίποντο του τελευταίου για το 33-25 στου δρόμου τα μισά.

Οι Titans ισορρόπησαν τα πράγματα μετά την ανάπαυλα χάρη στον Κοζομπόλη (9π) και τον Α.Μιχάκη (4) φτάνοντας ως την ισοφάριση παρά την απόδοση των Ρούσσου και Καλαφάτη (από 4π) με το σκορ να διαμορφώνεται σε 45-45 στο τριαντάλεπτο.