09/12/2022
New York Fix 6 13 15 17 4 55 -
Wolves 13 10 15 13 8 59 -

Με περίσσεια θέληση οι Wolves!

Οι New York Fix υποδέχθηκαν τους Wolves , για την έκτη αγωνιστική , της Evolution League . Οι Wolves στην διάρκεια του παιχνιδίου δεν απειλήθηκαν  από τους γηπεδούχους ,  όμως ,οι New York Fix μαζεύοντας τα σπασμένα κομμάτια τους , κατάφεραν  στα τελευταία λεπτά του παιχνιδίου  να ισοφαρίσουν και να πάνε το παιχνίδι στην παράταση . Οι Wolves με ηρεμία και σωστή τακτική κατάφεραν να πάρουν την νίκη , με σκορ 55-59.

Στην πρώτη περίοδο οι New York Fix  με τον Καραμανώλη και τον Κουτούζο να έχουν από 3 πόντους , μπήκαν στο παιχνίδι με προβλήματα στην άμυνα , δίνοντάς στους Wolves την ευκαιρία  με τον Δασκαλούδη να έχει 8πόντους να προηγηθούν στο σκορ με 6-13.

Στη δεύτερη περίοδο οι Wolves  με τον Δασκαλούδη και τον Δρακόπουλο να έχουν από 4 πόντους , συνέχισαν με καλό ρυθμό πηγαίνοντας στο ημίχρονο με σκορ 19-23 .Οι New York Fix με τον Παύλου να έχει 4 πόντους , προσπαθούσαν να ακολουθήσουν  το παιχνίδι των αντιπάλων τους.

Στην τρίτη περίοδο New York Fix  με τον Κουτούζο να έχει 6 πόντους , προσπαθούσαν να αντιδράσουν όμως οι Wolves  με τον Καρατζά να έχει 6 πόντους , έπαιζαν με ηρεμία και κράτησαν  την  διαφορά , κλείνοντας το δεκάλεπτο με σκορ 34-38.

Στην τελευταία περίοδο οι New York Fix με τον Αθανασόπουλο να έχει 5 πόντους  , μπήκαν δυναμικά σε άμυνα και επίθεση , ισοφαρίζοντας τους Wolves με τον Μανωλόπουλο να έχει 5 πόντους , πηγαίνοντας το παιχνίδι στην παράταση , με σκορ 51-51 .

Στην παράταση οι Wolves με τον Μανωλόπουλο να έχει 6 πόντους ,  βρήκαν και πάλι τα πατήματα τους , παίρνοντας την νίκη . Καλύτερος για τους New York Fix ο Πλατανίτης με 4 πόντους .

Bettson Mvp της αναμέτρησης ήταν ο Δρακόπουλος   , με 12 πόντους, 14 ριμπάουντ και 3 κλέψιμο  . Από τους  ηττημένους  ξεχώρισε ο Κουτουζος, με 13 πόντους, 6 ριμπάουντ , 2 κλεψίματα και  1 ασίστ .

Ο New York Fix είχε 18/56 δίποντα , 4/26 τρίποντα , 7/13 βολές , 54 ριμπάουντ , 9 ασίστ και 8 κλεψίματα . Οι Wolves είχαν 18/44 δίποντα , 5/25 τρίποντα , 8/16 βολές ,50 ριμπάουντ , 8 ασίστ και 7 κλεψίματα

New York Fix(Καλπακίδης) : Αθανασόπουλος 7 , Καρακούσης 4 ,Καραμανώλης 5 (1),  Κολέτσος, Κουτούζος 13(1) , Κούρος 2 , Κώνστας ,Παναγοπούλος 3(1) ,  Παύλου 9(1), Πλατανίτης 12, Σειζης , Χάμπεσης.

Wolves(Τύρος): Δασκαλούδης 16 , Δρακόπουλος 12 ,  Καρατζάς 8 (1),Μανωλόπουλος 14(2) ,  Μεϊκόπουλος 9(2) , Τύρος  .

Τι μας άρεσε : Η θέληση για νίκη που έβγαλαν οι δύο ομάδες .