16/11/2021
Brazzerzz Beachterzz 15 18 22 15 - 70 -
Flying Circus 15 12 15 12 - 54 -

Με πολύ ενέργεια οι Brazzerzz Beachterzz!

Την τέταρτη τους νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια στον δεύτερο όμιλο της Development League πέτυχαν το βράδυ του Σαββάτου στο Basketaki Arena οι Brazzerzz Beachtezz υποδεχόμενοι τους Flying Circus (0-3),με εξαιρετικό μπάσκετ μετά το πρώτο ημίχρονο.

Οι ομάδες συμβάδιζαν στο πρώτο δεκάλεπτο με τους γηπεδούχους να έχουν σε καλή κατάσταση τον Χαμηλό (10) και τον Δρυμαλίτη (3) ενώ από την άλλη πλευρά οι Αλεξάκης (9) & Δημητρέλος (6) σήκωσαν το επιθετικό βάρος με το σκορ να είναι στο 15-15 στο πέρας του.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 4 στην αρχή της δεύτερης περιόδου χάρη στους Γκέκα & Αλεξάκη (από 4) ενώ στον αντίποδα ένα επιμέρους 14-4 με δράστες τους Χαμηλό (9) & Μανωλάτο (5) άλλαξε την κατάσταση με τον δείκτη του σκορ να διαμορφώνεται σε 33-27 στου δρόμου τα μισά.