Kolosos Dunk n' Donuts 13 9 12 9 - 41 -
Kinglooney Tunes 19 20 14 20 - 73 -

Με πρώτο (Μάγκο) το πήραν οι Kinglooney Tunes!

Το βραδάκι του Σαββάτου 19 Μαρτίου στο Μενίδι,οι Kinglooney Tunes με πρώτο μάγκα τον Βασίλη Μάγκο, έριξαν άνετη τριαντάρα απέναντι στον Kolossos Dunk & Donuts και καλοβλέπει σοβαρά πλέον την πρώτη πεντάδα.

Οι δύο ομάδες έπαιζαν γρήγορο μπάσκετ την πρώτη περίοδο, με τους Kinglooney να έχουν προβάδισμα με 13 – 19. Ο Μάγκος με 6 πόντους ήταν μπροστάρης στην επίθεση των φιλοξενούμενων με τους Πουλοκέφαλο και Παπαθανάση να ακολουθούν με 3, ενώ για τους γηπεδούχους, ο μπόμπερ Καραμπεσύνης με τρία τρίποντα κρατούσε κοντά την ομάδα του.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι γηπεδούχοι με τον Βασίλη Μάγκο να κάνει ότι θέλει στην επίθεση με τρία τρίποντα και 11 πόντους συνολικά, τον Αλεξόπουλο να ακολουθεί με 4 πόντους και τον Πουλοκέφαλο να βάζει ένα καλάθι, πήγαν στο ημίχρονο με το υπέρ τους 22 – 39. Για τους γηπεδούχους που αντιμετώπιζαν πρόβλημα σε άμυνα και επίθεση, ξεχώρισε ο Ζαμπούρας με 6 πόντους και ένα τρίποντο έβαλε ο Παλλαντζάς.

Το τρίτο δεκάλεπτο, ήταν πιο ισορροπημένο μεταξύ των δύο ομάδων, με την διαφορά όμως να μένει σε υψηλά επίπεδα για τους φιλοξενούμενους. Ο Καραμπεσύνης με 4 πόντους ξεχώρισε για τους Ντόνατς με τους Παλλαντζά, Ρούσση, Μιχαηλίδη και Ζαμπούρα να βάζουν από ένα καλάθι, ενώ γ