28/02/2022
New York Pic-Knicks 19 17 23 18 - 77 -
Γέροντες 14 16 11 11 - 52 -

Με small ball οι ΝΥ Pic Knicks!

Για την 14η στροφή του πέμπτου ομίλου της Development II League οι ΝΥ Pic Knicks (7-6) υποδέχτηκαν στο Κάρβουνο το βράδυ του Σαββάτου τους Γέροντες (1-12) και μετά από από ένα εξαιρετικό δεύτερο ημίχρονο έφτασαν με άνεση στο ροζ φύλλο!

Οι ομάδες συμβάδιζαν στα πρώτα λεπτά επιλέγοντας αμφότερες άμυνες ζώνης. Το δίδυμο Αθανασόπουλου (7) και Νάννου (5) ξεχώρισε για τους γηπεδούχους ενώ οι αντίπαλοι τους στηρίχθηκαν στην τριπλέτα Λομπαρδή – Νούτση & Καρέλου (από 4 έκαστος), για το 19-14 στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου.

Οι Νεοϋορκέζοι με τους Αθανασόπουλο (6) & Δημητρέλλο (4 στην πρώτη γραμμή πήραν διψήφια διαφορά, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν με τους Καγκελάρη & Μαμαλάκη (από 4) μειώνοντας σε 30-36 στου δρόμου τα μισά.