31/03/2024
Anatolians Jazz 19 13 14 23 - 69 -
East Side Pylaia 6 9 4 6 - 25 -

Με σπασμένα τα φρένα οι Anatolians Jazz!

Το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα ήταν μια εντυπωσιακή εμφάνιση για τους Jazz, καθώς κατάφεραν να κυριαρχήσουν στο παρκέ με σκορ 19-6. Οι Οδοντίδης και Μπαντης ξεχώρισαν για την ομάδα τους, εκτελώντας επιθέσεις με ακρίβεια και ενέργεια. Η άμυνα των Jazz ήταν επίσης εξαιρετική, καθώς κατάφεραν να ανακόψουν τις επιθέσεις της Pylaia και να κρατήσουν τον αντίπαλό τους σε χαμηλό σκορ.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Jazz συνέχισαν να κυριαρχούν στο παιχνίδι. Με την ομάδα τους να ενισχύει την επίθεσή της και να διατηρεί μια άκαμπτη άμυνα, κατάφεραν να διευρύνουν τη διαφορά στο σκορ, φτάνοντας σε ένα εντυπωσιακό σκορ 32-15. Οι Οδοντίδης και Μπαντης συνέχισαν να είναι αποφασιστικοί στην επίθεση τους, ενώ η άμυνα τους παρέμεινε ασφαλής και αδιάβλητη.

Το τρίτο δεκάλεπτο είδε τους Jazz να συνεχίζουν να επιβάλλουν τον ρυθμό του παιχνιδιού. Με την εξαιρετική απόδοση των Οδοντίδη και Μπαντη να συνεχίζεται, κατάφεραν να διατηρήσουν τον έλεγχο του αγώνα και να αυξήσουν τη διαφορά στο σκορ, φτάνοντας σε ένα εντυπωσιακό 46-19. Η Pylaia προσπάθησε να αντιδράσει με τους Σιδόπουλο και Άλντο, αλλά η αμυντική πίεση των Jazz ήταν ανυπέρβλητη.

Το τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο είδε την απόλυτη κυριαρχία των Jazz. Κατάφεραν να επιβάλλουν τον ρυθμό τους και να διατηρήσουν τον έλεγχο του αγώνα μέχρι το τέλος. Το παιχνίδι έληξε με ένα εντυπωσιακό σκορ 69-25 υπέρ των Jazz.

Ο τίτλος του MVP πέρασε στα χέρια του Γιώργου Μπαντή ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 15 πόντους και 11 ριμπάουντ.

Άξιος αναφοράς για την Pylaia είναι ο Πασχάλης Σιδόπουλος ο οποίος έβαλε 10 πόντους και μάζεψε 5 ριμπάουντ.

Anatolians Jazz: Βαφειάδης 6 (2) , Οδοντίδης 21 , Χατζηεμμανουήλ 2 , Μπαντης 15 , Εφραιμίδης 7 (1) , Χατζόπουλος 6 , Δούγιας 12

East Side Pylaia: Σιδόπουλος 10 , Κατσής 2 , Τσούνγκα 2 , Άλντο 9 , Μπάτζιος 2 , Αρδιτσόγλου