26/06/2024
Δυστυχισμένοι Μαζί 29 22 28 42 - 121 -
Big Babes 24 26 27 35 - 112 -

Με σπασμένα τα φρένα οι Δυστυχισμένοι Μαζί!

Ο αγώνας ξεκίνησε με ένα εντυπωσιακό πρώτο δεκάλεπτο, όπου οι Δυστυχισμένοι Μαζί κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα με σκορ 29-24. Ο Πετανίδης και ο Κατσαμούρης ήταν οι πρωταγωνιστές για την ομάδα τους, πετυχαίνοντας κρίσιμα καλάθια και δίνοντας ώθηση στην ομάδα. Από την άλλη, οι Big Babes, με τον Λεπτοκαρίδη και τον Καμπουρίδη να ηγούνται, προσπάθησαν να κρατήσουν κοντά στο σκορ και να μην αφήσουν τους αντιπάλους να ξεφύγουν.

Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν ακόμα πιο αμφίρροπο, με τους Big Babes να ανακάμπτουν δυναμικά και να μειώνουν τη διαφορά. Το σκορ στο τέλος του δεκαλέπτου ήταν 51-50 υπέρ των Δυστυχισμένων Μαζί, με τον Αχτσή και τον Κατσαμούρη να συνεχίζουν την καλή τους απόδοση. Οι Big Babes απάντησαν με τον Τερζίδη και τον Ιατρίδη να αναλαμβάνουν δράση και να σημειώνουν σημαντικούς πόντους, διατηρώντας την αγωνία στο κατακόρυφο και κρατώντας το παιχνίδι ανοιχτό.

Το τρίτο δεκάλεπτο συνέχισε στον ίδιο ρυθμό, με τις δύο ομάδες να εναλλάσσονται στο σκοράρισμα και να προσφέρουν εντυπωσιακό θέαμα. Οι Δυστυχισμένοι Μαζί διατήρησαν το προβάδισμα τους, κλείνοντας το δεκάλεπτο με σκορ 79-77. Ο Πετανίδης και ο Κατσαμούρης συνέχισαν να είναι καθοριστικοί για την ομάδα τους, ενώ οι Big Babes δεν άφησαν το παιχνίδι να ξεφύγει, με τον Λεπτοκαρίδη και τον Καμπουρίδη να προσπαθούν να ανατρέψουν την κατάσταση.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, ο αγώνας κορυφώθηκε με τις δύο ομάδες να δίνουν τον καλύτερό τους εαυτό. Το σκορ έληξε 121-112 υπέρ των Δυστυχισμένων Μαζί, σε ένα δεκάλεπτο γεμάτο πάθος και ένταση. Οι Δυστυχισμένοι Μαζί, με τον Πετανίδη και τον Κατσαμούρη να είναι ασταμάτητοι, κατάφεραν να εξασφαλίσουν τη νίκη παρά την σκληρή αντίσταση των Big Babes. Ο Λεπτοκαρίδης και ο Καμπουρίδης των Big Babes πάλεψαν μέχρι το τέλος, αλλά η προσπάθειά τους δεν ήταν αρκετή για να ανατρέψουν το αποτέλεσμα

MVP του αγώνα είναι ο Γιώργος Πετανίδης ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 31 πόντους και 11 ριμπάουντ.

Πρωταγωνιστής για τους Big Babes είναι ο Στέλιος Λεπτοκαρίδης που έκανε και αυτός Double Double με 35 πόντους και 12 ριμπάουντ.

Δυστυχισμένοι Μαζί: Αχτσής 25 (1) , Γαλανός 13 (1) , Πουλιος 2 , Κατσαμουρης 27 (2) , Kiosia 23 , Πετανίδης 31 (4) , Σιδηρόπουλος

Big Babes: Τερζίδης Ν. 12 (1) , Τερζίδης Σ. 2 , Κολοβός 4 , Ιατρίδης Α. 10 , Καμπουρίδης 35 (2) , Λεπτοκαρίδης 35 (6) , Ιατρίδης Ζ. 5 (1) , Αντωνιάδης 9 (3)