17/12/2023
Never Again 24 9 18 19 - 70 -
Metal Warriors BC 4 10 10 23 - 47 -

Με σπασμένα τα φρένα οι Never Again!

Στο πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα οι Never Again εντυπωσίασαν με μια συναρπαστική εμφάνιση. Οι παίχτες της ομάδας, με εξαιρετικές επιδόσεις από τους Χαρισόπουλο, Καμαρά, και Τιτίρλα, κατάφεραν να καταλάβουν τον έλεγχο του αγώνα. Το σκορ στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου ήταν εντυπωσιακό, με τους Never Again να οδηγούν με 24-4.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Metal Warriors προσπάθησαν να αποκαταστήσουν την ισορροπία, αλλά η αντίστασή τους αντιμετωπίστηκε με αποφασιστικότητα από τους Never Again. Οι παίχτες των Metal Warriors, με επικεφαλής τους Τσολακίδη και Φωτακακη, προσπαθούσαν να βρουν τον δρόμο τους, αλλά η ομάδα των Never Again συνέχιζε να επικρατεί. Το σκορ στο τέλος του δευτέρου δεκαλέπτου ήταν 33-19 υπέρ των Never Again.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι Never Again συνέχισαν να επιβεβαιώνουν την ανωτερότητά τους. Οι Χαρισόπουλος, Καμαράς και Τιτίρλας συνέχισαν να εντυπωσιάζουν με τις εκπληκτικές επιδόσεις τους. Η άμυνα των Metal Warriors έπεφτε αντιμέτωπη με τη δυναμική επίθεση των Never Again, με το σκορ να ανεβαίνει στο 51-24.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Metal Warriors προσπάθησαν να ανακτήσουν εδάφος, αλλά η προσπάθειά τους ήταν ανεπαρκής. Οι Never Again διατήρησαν τον έλεγχο του παιχνιδιού, επικρατώντας με συνολικό σκορ 70-47.

MVP του αγώνα είναι ο Κωνσταντίνος Τσαλκιτζής ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 18 ριμπάουντ και 10 ασίστ.

Ενώ άξιος αναφοράς για τους Warriors είναι ο Στέφανος Τσολακίδης ο οποίος πέτυχε 23 πόντους και πήρε 12 ριμπάουντ πετυχαίνοντας Double Double.

Never Again: Τιτίρλας 15 (2) , Συρόπουλος , Σπαθής 3 (1) , Σαραντινέλλης 8 , Χαρισόπουλος 21 (1) , Τσαλκιτζής 2 , Καμαράς 21 (4)

Metal Warrios: Παναγιωτίδης 6 , Ανουσάκης 4 , Γεωργανάκης 2 , Φωτακακης 8 (2) , Μπακαλίδης , Τσολακίδης 23 (1) , Βασιλειάδης 4