15/06/2023
Jackals 29 34 19 32 - 114 -
Batboys 8 11 15 7 - 41 -

Με τέρμα τα γκάζια οι Jackals!

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με τους Jackals να καταφέρνουν να αποκτήσουν μια σημαντικήδιαφορά έναντι των Batboys. Με εξαιρετική αμυντική πίεση και ακρίβεια στις επιθέσεις τους, οι Jackals κατέγραψαν ένα εντυπωσιακό 29-8 στο σκορ, αφήνοντας τους αντιπάλους τους να αναρωτιούνται πώς θα ανατρέψουν το ματς.

Καθώς ο δεύτερος χρόνος προχωρούσε, οι Jackals συνέχισαν να επιδίδονται σε εντυπωσιακές επιθέσεις και σταθερή άμυνα. Το δεύτερο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με ένα εκπληκτικό σκορ 63-19 υπέρ των Jackals. Οι Batboys δυσκολεύονταν να ανταπεξέλθουν στην αμυντική πίεση των αντιπάλων τους και να βρουν λύσεις στην επίθεση, βυθίζοντας τους σε μια δύσκολη θέση.

Κατά τη διάρκεια του τρίτου δεκαλέπτου, οι Jackals συνέχισαν να επιδεικνύουν την απόλυτη επικράτησή τους. Με ανεπανάληπτο ταλέντο και συνεργασία μεταξύ των Δημητρόπουλο, Φιλιππίδης , Τσίπας και Σιώτας κατέκτησαν το δεκάλεπτο με 82-34. Οι Batboys προσπαθούσαν να αντισταθούν με τους Τσιγκόπουλο και Δημητρακούδη, αλλά η υπέρτατη απόδοση των Jackals τους έκανε να αισθάνονται ανυπόφορα ανήμποροι.

Καθώς το ματς πλησίαζε στο τέλος του, οι Jackals συνέχισαν να δείχνουν την ανωτερότητά τους. Το τέταρτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με ένα εντυπωσιακό 114-41. Οι Jackals επιβεβαίωσαν την κυριαρχία τους στον αγωνιστικό χώρο, ενώ οι Batboys αντιμετώπισαν σοβαρές δυσκολίες και αναζήτησαν τρόπους να βελτιώσουν την απόδοσή τους για μελλοντικούς αγώνες.

MVP του αγώνα είναι ο Φώτης Σιώτας ο οποίος πέτυχε 22 πόντους και πήρε 7 ριμπάουντ.

Ενώ για τους Batboys άξιος αναφοράς είναι ο Αργύρης Τσιγκόπουλος ο οποίος άγγιξε το double double καθώς είχε 16 πόντους και 8 ριμπάουντ.

Jackals: Πάκας 9 (1) , Καραμανώλης 9 (1) , Δημητρόπουλος 17 (3) , Τάσκας 8 (2) , Φιλιππίδης 21 (3) , Τσίπας 17 , Βούλγαρης 4 , Γκούμας 7 , Σιώτας 22

Batboys: Τσιγκόπουλος 16 (1) , Δημητρακούδης 9 (1) , Μπογιας , Χατζηνικολάου , Σπιθας 4 , Μενεξες 2 , Ηλιάδης 2 , Καραβάκας 6 (2) , Χορόζογλου 2