11/07/2023
Jackals - - - - - 105 -
Υποβρύχιοι - - - - - 75 -

Με τέρμα τα γκάζια στην επόμενη φάση οι Jackals!

Στο πρώτο δεκάλεπτο τα πράγματα πήγαιναν από το καλό στο καλύτερο από την πλευρά των Υποβρύχιοι καθώς οι πολύ καλές συνεργασείες των παιχτών σε συνδιασμό με την ευστοχία τους έδωσαν και μια διαφορά 4 πόντων. Οι Jackals το πάλεψαν και χάρης σε κάποιο σημαντικά καλάθια κατάφεραν να μείνουν κοντά στο σκορ.

Εκεί όμως οι Jackals έβαλαν μπρος τις μηχανές και χάρης στους πόντους του Λιάτσικου και του Φιλιππίδη μπόρεσαν να καλύψουν την διαφορά και να φέρουν το ματς στα ίσα. Οι Υποβρύχιοι με τον Κάγκα κατάφεραν να μείνουν και αυτοί κοντά στο σκορ παρόλο που έχασαν το προβάδισμα που είχαν στα χέρια τους από το πρώτο δεκάλεπτο.

Η συνέχεια ήταν αρκετά συναρπαστική καθώς στο τρίτο δεκάλεπτο οι Jackals έχοντας και τον Τάσκα σε πολύ καλή μέρα κατάφεραν να κάνουν μια μαγική εμφάνιση και να πετύχει 30 πόντους παίρνοντας έτσι κεφάλι στο σκορ. Από την άλλη οι Υποβρύχιοι κόλλησαν και δεν μπόρεσαν να πετύχουντα καλάθια που ήθελαν.

Οι Jackals συνέχισαν την μαγική τους εμφάνιση και στην τελευταία περίοδο στην οποία κατάφεραν να πετύχουν τους 100 πόντους και να τελεοώσουν το παιχίδι με την νίκη στα χέρια τους και με το σκορ στο 105-75.

MVP του αγώνα αναδείχθηκε ο Κωνσταντίνος Λιάτσικος ο οποίος πέτυχε 19 πόντους και πήρε 7 ριμπάουντ.

Από την άλλη οι Υποβρύχιοι είχαν ως καλύτερο παίχτη των Αλέξη Κάγκα ο οποίος έκανε Double Double καθώς είχε 35 πόντους και 18 ριμπάουντ.

Jackals: Πάκας 12 (2) , Καραμανώλης 4 , Τάσκας 16 (1) , Λιάτσικος 19 , Φιλιππίδης 16 (2) , Ζωγράφος 9 (1) , Τσίπας 6 , Βούλγαρης 4 , Σιώτας 12 , Μπουζαλης 7 (1)

Υποβρύχιοι: Οταμπασίδης 6 , Λαμπρέλλης 7 (1) , Τζίντζας 3 , Καγκας 35 (3) , Ταμουτσέλης 16 (1) , Παπαντωνίου 8