22/06/2024
Termites 12 19 20 20 - 71 -
ESDDA Graduates 15 14 11 21 - 61 -

Με τέτοιον Λαζαρέτο δεν έχασε κάνεις!

Ένα άκρως ισορροπημένο παιχνίδι στο ξεκίνημα του στο κλειστό του ΓΣΠ, με τις δύο ομάδες να φαίνονται πως ισορροπούν σε ριμπάουντ, διάθεση και ποιότητα! Όποτε έτρεχαν οι "πορτοκαλί" έβρισκαν και σκορ, με τους Τερμίτες να απειλούν κυρίως σε σετ καταστάσεις με τους Λαζαρέτο και Χριστόπουλο να ξεχωρίζουν. Ο Λειβαδάς έβαλε ένα από τα... δικά του τρίποντα νωρίς στη δεύτερη περίοδο, με τον Λαζαρέτο να... ηρεμεί ξανά την κατάσταση και το ημίχρονο να κλείνει στο 31-19 πρώτου ημιχρόνου.

Οι άμυνες είχαν τον πρώτο λόγο στη συνέχεια, με τον Πατρό να δίνει μεγάλη στήριξη στους Ηλιόπουλο και Λαζαρέτο. Για τους ESDDA ο Καββαδίας άνοιξε το ρυθμό και γενικά ήθελε να δώσει χείρα βοήθειας στον Κοσκέρα, με την τρίτη περίοδο να βρίσκει ξανά μπροστά τους Τερμίτες με σκορ 51-40. Άψογη διαχείριση στα... συναισθήματα και στο προβάδισμα από τους παίκτες του Αποστολόπουλου, με τους Τερμίτες να είναι καλύτεροι μέχρι το τέλος και να κερδίζουν με σκορ 71-61.

Betsson MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Χρήστος Λαζαρέτος με 29 πόντους, 11 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 2 λάθη. Από τους φιλοξενούμενους ξεχώρισε ο Μιχάλης Κοσκέρας με 12 πόντους, 16 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 3 κλεψίματα, 3 λάθη.

Τερμίτες (Αποστολόπουλος): Αποστολόπουλος, Ηλιόπουλος 13, Λαζαρέτος 29, Παζαρλόγλου 6, Πασχαλινόπουλος 3, Πατσός 4, Τσατόβ 2, Χριστόπουλος 10, Ανδρεαδάκης 4.

ESDDA Graduates (Τσίτσιρας): Ζήσης 9, Ζαχαριάδης 6, Καββαδίας 18, Κοσκέρας 12, Λειβαδάς 6, Παπακώστας 6, Πατουλιάς 4, Τσίτσιρας.

Τί μας άρεσε: Το όμορφο κλίμα στον αγώνα!