06/10/2021
Sintrim Team 10 9 15 10 - 44 -
Seattle SuperΨΩΝΙΑ 15 13 8 19 - 55 -

Με το δεξί οι Seattle Superψώνια!!

Με το δεξί μπήκαν στο πρωτάθλημα οι Seattle Superψώνια επικρατώντας των Sintrim Team με 44-55.

Από την πρώτη κιόλας περίοδο οι νικητές μπήκαν δυνατά και με καλάθια των Τσουκαλά και Παπαδημητρίου στην πρώτη περίοδο προηγήθηκαν με 15-10.

Ο καθοριστικός για την νίκη Παπαδημητρίου φρόντισε στην 2η περίοδο να ανεβάσει κι αλλο την διαφορά από τους αντιπάλους τους φτάνοντας το σκορ στο 19-28.

Στην 3η περίοδο ήρθε η αντίδραση των τυπικά γηπεδούχων οι οποίοι με ένα σερί 15-8 πλησίασαν στο σκορ και μείωσαν στο 34-36.

Στην τελευταία και καθοριστική περίοδο οι σοβαροί Seattle με 9 πόντους του Παπαδημητρίου , 8 πόντους του Μπίνα και 2 πόντους του Φουντουλάκη κατάφεραν να πάρουν την νίκη με το τελικό 44-55 να τους δίνει το ροζ φύλλο αγώνα.

MVP αναδείχθηκε ο all-around Αλέξης Παπαδημητρίου ο οποίος εκτός από τους 20 πόντους που πέτυχε είχε επίσης 7 ριμπάουντ, 3 ασσίστ και 3 κλεψίματα.

SINTRIM TEAM: Ηλιάδης 15, Λιβέρης 18(2), Μάρκος, Μαρκούλης 2, Μπούζης, Σβεντσίδης 4, Τορέντσης

SEATTLE SUPERΨΩΝΙΑ: Ιωαννίδης 6, Κουτρομάνος, Μαλακώζης 2, Μπίνας 14(1), Νεστορόπουλος 7(2), Παπαδημητρίου 20(1), Τσουκαλάς 4(1), Φουντουλάκης 2