25/09/2023
Big Babes 16 22 15 12 - 65 -
Brokers 12 8 22 11 - 55 -

Με το δεξί στις υποχρεώσεις τους οι Big Babes!

Το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα ήταν ένας αγώνας δύναμης, με τις δύο ομάδες να παλεύουν για κάθε πόντο. Οι Big Babes, με τους Δατσέρη, Παουλεάνου και Τερζίδη να δίνουν τον καλύτερό τους εαυτό στο παρκέ, κατάφεραν να προηγηθούν με 16-12 στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου. Η αμυντική τους στρατηγική και η ακρίβεια στα σουτ τους ήταν εντυπωσιακή.

Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν αφιερωμένο στην ομάδα των Big Babes. Οι παίχτες τους έδειξαν την κλάση τους, αυξάνοντας τη διαφορά στο σκορ με εντυπωσιακά καλάθια. Οι Brokers προσπάθησαν να αντισταθούν, αλλά η ανωτερότητα των Big Babes ήταν αδιαμφισβήτητη, με το σκορ να είναι 38-20 στο τέλος του δευτέρου δεκαλέπτου.

Το τρίτο δεκάλεπτο είδε μια ανατροπή από την πλευρά των Brokers. Οι Ιωακειμίδης και Ψαρρόπουλος, ανέλαβαν τον ρόλο των ηγετών και με εντυπωσιακές επιθέσεις, μείωσαν τη διαφορά στο σκορ. Οι Big Babes παρέμειναν ψύχραιμοι, και το τρίτο δεκάλεπτο έληξε με σκορ 53-42 υπέρ τους κρατόντας την διαφορά σε πολύ καλά επίπεδα.

Κατά το τέταρτο δεκάλεπτο, ο αγώνας κορυφώθηκε. Οι Brokers πάλεψαν μέχρι το τέλος, αλλά οι Big Babes διατήρησαν το προβάδισμά τους, κερδίζοντας τον αγώνα με 65-55. Οι επιδόσεις των Δατσέρη, Παουλεάνου και Τερζίδη αποδείχθηκαν κρίσιμες για τη νίκη των Big Babes, ενώ οι Brokers δεν σταμάτησαν ποτέ να παλεύουν με αξιοθαύμαστη αποφασιστικότητα.

MVP αναδείχθηκε ο Χαράλαμπος Κολοβός ο οποίος πέτυχε 6 πόντους και πήρε 14 ριμπάουντ.

Ενώ πρωταγωνιστικός ρόλο για τους Brokers έπαιξε ο Αναστάσιος Βλάχος ο οποίος έβαλε 7 πόντους και κατάφερε να πάρει 12 ριμπάουντ.

Big Babes: Μεγαλόπουλος 9 (1) , Τερζίδης Ν. 16 (3) , Μπούζης, Τερζίδης Σ. , Παουλεάνου 16 (4) , Δατσέρης 18 (2) , Κολοβός 6

Brokers: Πεχλιβάνης 4 , Ζαφείρης 2 , Μαυρομανώλης 6 (2) , Χωρινός , Βλάχος 7 (1) , Ψαρρόπουλος 10 (1) , Κωνσταντινίδης 8 , Ιωακειμιδης 18