05/02/2023
Polichni 5 goat 8 7 11 15 - 41 -
Never Again 7 9 28 12 - 56 -

Με το δεξί στις υποχρεώσεις τους οι Never Again!

Οι δύο ομάδες ξεκίνησαν το παιχνίδι αρκετά διστακτικά καθώς τα πρώτα λέπτα ήταν αναγνωριστικά και για τους δύο , έτσι το σκορ έφτασε σε πολύ χαμηλά επίπεδα για το επίπεδο των ομάδων. Πιο τυχεροί όμως στάθηκαν οι Polichni 5 goat οι οποίοι κατάφεραν να πάρουν την ελάχιστη διαφορά με το τέλος του δεκαλέπτου.

Οι Never Again όμως στο δεύτερο δεκάλεπτο ξεκίνησαν να έχουν ένα τέμπο το οποίο τους βοήθησει στην αρχή επιθετικά όπου ο Τίτιρλας με τα καλάθια μπόρεσε να ανατρέψει την κατάσταση και να πάρει την διαφορά για την ομάδα του. Από την άλλη οι Polichni δεν μπόρεσαν να δυνεχίσουν το ίδιο καλά και με αρκετά προβλήματα στην άμυνα έμεινε πίσω στο σκορ.

Ο φανταστικός ρυθμός των Never Again συνέχισε και στην επόμενη περίοδο στην οποία με τις όμορφες συνεργασίες τους και τις προσπάθειες του Μυλιόρδου και του Χιώτη μπόρεσαν να διευρύνουν ακόμα περισσότερο την διαφορά και να φτάσει μέχρι και τους 18 πόντους. Τα προβλήματα στην άμυνα δυστυχώς συνέχισαν για τους Polichni οι οποίοι δεν κατάφεραν να πετύχουν το κάτι παραπάνω χάρης στα αρκετά άστοχα σουτ.

Τερζίδης και Θεοδοσιάδης ήταν τα πρωταγωνιστικά πρόσωπα των Polichni στο τελευταίο δεκάλεπτο καθώς πέυχαν τους περισσότερους πόντους και έδωσαν μια διαφορετική πνοή στην ομάδα τους. Όμως η ζημιά είχε ήδη γίνει και έτσι η νίκη πέρασε στα χέρια των Never Again με τελικό σκορ 41-56.

MVP του αγώνα αναδείχθηκε ο Γιώργος Χιώτης ο οποίος πέτυχε double double έχοντας 11 πόντους και 14 ριμπάουντ.

Ενώ για τους Polichni άξιος αναφοράς είναι ο Δημήτρης Τερζίδης ο οποίος έβαλε 8 πόντους και μάζεψε 4 ριμπάουντ.

Polichni 5 goat: Θεοδοσιάδης 9 , Αβραμίδης 2 , Παπαδόπουλος , Δαμιανίδης , Τελικιόζογλου 7 , Τερζίδης 9 (2) , Δαγκλής 7 , Τσορπίδης 7 (1) , Πετρόπουλος

Never Again: Τίτιρλας 15 (1) , Μυλιόρδος 12 , Χιώτης 11 (1) , Παπαϊωάννου 2 , Σπαθής 3 (1) , Τσόρλαλης 11 , Οικονόμου