14/06/2024
Sintrim Team 11 10 15 16 - 51 -
Baboulas BC 18 20 23 25 - 86 -

Με το μαχαίρι στα δόντια ο Baboulas!

Στο πρώτο δεκάλεπτο, οι Sintrim ξεκίνησαν δυναμικά με τους Τσολάκη και Σαλαβάτη να ηγούνται της επίθεσης. Παρά τις προσπάθειες τους, ο Baboula κατάφερε να πάρει προβάδισμα χάρη στην εξαιρετική άμυνα και την αποτελεσματικότητα των Στεψιανού, Κυρσανίδη και Κυριακίδη. Το δεκάλεπτο έκλεισε με τον Baboula να προηγείται 11-18, δείχνοντας από νωρίς τις προθέσεις του.

Το δεύτερο δεκάλεπτο είδε τον Baboula να επιβεβαιώνει την υπεροχή του. Η άμυνα του Sintrim δεν μπόρεσε να αντιμετωπίσει την επίθεση του αντιπάλου, με τους Στεψιανό και Κυριακίδη να σκοράρουν συνεχώς. Παράλληλα, ο Κυρσανίδης ήταν ασταμάτητος στις ασίστ και τα ριμπάουντ. Το ημίχρονο βρήκε την ομάδα του Baboula μπροστά με σκορ 21-38, διευρύνοντας τη διαφορά και κάνοντας την ανατροπή δύσκολη για τους Sintrim.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι Sintrim προσπάθησαν να αντιδράσουν, αλλά ο Baboula συνέχισε την κυριαρχία του. Οι προσπάθειες των Τσολάκη και Σαλαβάτη δεν ήταν αρκετές για να μειώσουν τη διαφορά. Ο Στεψιανός συνέχισε να σκοράρει με άνεση, ενώ ο Κυρσανίδης παρέμενε ακούραστος στο παρκέ. Το σκορ στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου ήταν 36-61, με τον Baboula να διατηρεί ένα ασφαλές προβάδισμα.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Sintrim πάλεψαν να μειώσουν τη διαφορά, αλλά η ομάδα του Baboula ήταν ασταμάτητη. Ο Κυριακίδης ολοκλήρωσε τον αγώνα με εντυπωσιακές επιδόσεις, ενώ οι Στεψιανός και Κυρσανίδης συνέχισαν να κυριαρχούν σε κάθε τομέα του παιχνιδιού. Το τελικό σκορ 51-86 αποτύπωσε την απόλυτη επικράτηση του Baboula.

Sintrim Team: Ζαχαριάδης , Λιβέρης 2 , Καζαντζής 9 (2) , Τουρόγλου 6 (2) , Σαλαβάτης 8 , Μάτης 5 (1) , Τσιότρας 4 , Πεφτιτσέλης 4 , Μουτσουδης , Αγάθος , Τσολάκης 13 (1)

Baboulas BC: Δημητριάδης 5 (1) , Στεφανιδης 3 (1) , Μπερμπέρης 6 , Οργαντζής 1 , Σιώτας 4 , Ξώμαλης 2 , Στεψιανός 18 (5) , Καραπέτσας 5 (1) , Κυρσανίδης 15 (3) , Κυριακίδης 13 , Ρατόπουλος 14