05/07/2023
Lockers 12 26 17 14 - 69 -
Sicarios BC 24 19 10 27 - 80 -

Με το πόδι στο γκάζι οι Sicarios BC!

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε, με τους Sicarios να μπαίνουν πολύ δυνατά στο παιχνίδι, βρίσκοντας εύκολα καλάθια και καταφέρνοντας να πάρουν μια διαφορά ασφαλείας από νωρίς στο παιχνίδι. Οι Lockers άργησαν να μπουν στο παιχνίδι, παρόλα αυτά βρήκαν κάποια καλάθια στην επίθεση, με τελικό σκορ περιόδου 12-24.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, με τον ρυθμό του παιχνιδιού να ανεβάινει πάρα πολύ, οι Lockers μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και κατάφεραν να επανέλθουν στο σκορ, με τους Αλεξανδρίδη και Σιδερίδη να κάνουν πολυ καλή δουλεία. Οι Sicarios συνέχισαν να πιέζουν στην επίθεση, με τους Μούμογλου, Μητσάκη και Μαυρίδη να ευστοχούν στην επίθεση και να κρατάνε το προβάδισμα για την νίκη, με τελικό σκορ ημιχρόνου 38-43.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, το σκηνικό λίγο άλλαξε, με τους Lockers να συνεχίζουν να πιέζουν στην επίθεση και να ανεβάζουν πάρα πολυ τον ρυθμό τους, με τον Τερζάκη να βοηθάει πολύ στην επίθεση της ομάδας του, καταφέρνοντας έτσι να βγούν μπροστά στο σκορ. Οι Sicarios, κατέβαλλαν μεγάλη προσπάθεια για να περιορίσουν τον αντίπαλο, χωρίς όμως να τα καταφέρνουν, αφού φάνηκε να τους καταβάλει η κούραση, με τελικό σκορ περιόδου 55-53.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο, οι Sicarios παρόλη την κούραση δεν το έβαλαν κάτω, προσπάθησαν μέχρι το τέλος, προηγήθηκαν και πάλι στο σκορ κρατώντας την διαφορά μέχρι το τέλος του παιχνιδιού. Οι Lockers συνέχιζαν να καταβάλουν προσπάθεια για να περιορίσουν τους αντιπάλους τους, αλλά η κούραση δεν τους άφησε να κρατηθούν μέχρι το τέλος, βλέποντας την ήττα με σκορ 69-80.