29/09/2024
Slow Motion 6 11 10 11 - 38 -
Stone City Thunder 4 11 10 19 - 44 -

Με τον έμπειρο Γκολέ η Stone City!

Δεν μπορούσαν να βρουν με ευκολία στόχο οι παίκτες των δύο ομάδων, με την τάση της Slow Motion να... παγώνει το παιχνίδι να φέρνει το ρυθμό στα μέτρα της και τον Βαλμά να ειναι άψογος τόσο αμυντικά, όσο και επιθετικά. Ο Τακτικός αν και ξεκίνησε άστοχος, βοήθησε πολύ στη συνέχεια τους "πορτοκαλί", με την πρώτη περίοδο να κλείνει στο 6-4. Ο Κουτσουρής ήταν αυτός που ανέλαβε... μετά τον Βαλμά, με τους γηπεδούχους όμως να μην είναι τόσο καλοί όσο στο πρώτο και να βλέπουν τους φιλοξενούμενους να ποντάρουν στον Γκολέ και να... ημιανατρέπουν το σκηνικό, με το ημίχρονο να κλείνει στο 17-15.

Στα 5 πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου είχαμε μόνο 4 πόντους και αυτούς από τη Slow Motion, με τον Κουτσουρή να δείχνει το ταλέντο του και την κυριαρχία του στο ποστ. Ο Γκολές με τον Τακτικό απάντησαν, το δεκάλεπτο έκλεισε στο 27-25 και το τέταρτο ήταν... φωτιά, καθώς και οι 2 ομάδες φαινόταν ξεκάθαρα πως ήθελαν τη νίκη πολύ! Μια νίκη την οποία πήρε με υπομονή και... πίεση η παρέα του Γκολέ, με το τελικό 38-44 να χαρίζει το ροζ φύλλο αγώνα στους "πορτοκαλί"!

NOVIBET MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Παντελής Γκολές με 12 πόντους, 17 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ένα  κόψιμο, 2 λάθη. Από τους γηπεδούχους ξεχώρισε ο Βαγγέλης Κουτσούρης με 15 πόντους, 6 ριμπάουντ, 2 ασίστ, ένα κόψιμο, ένς λάθος.

Slow Motion (Γιακουμής): Βαλμάς 13, Βασιλάκης 2, Γιακουμής 2, Γκολιανόπουλος, Καλογερόπουλος 2, Κουτσούρης 15, Μπουλιαρίτης, Ρουμελιώτης, Τσιαντής 4, Φλουσκούνης.

Stone City Thunder (Γκολές): Αντωνίου, Γιαννικόπουλος, Γκολές 12, Κιτσανός 4, Κωνσταντινόπουλος 2, Τακτικός 19, Τσουμπανάς 3. Φιλιππούσης 4, Χόντος.

Τί μας άρεσε: Το όμορφο κλίμα της αναμέτρησης!