10/12/2021
Hall of Fame 17 14 7 24 - 62 -
Paliagoura 10 15 15 8 - 48 -

Με τριάδα φωτιά η Hall Of Fame!

Το βραδάκι της Τετάρτης, 8 Δεκεμβρίου στο Μπασκετάκι Αρένα, η Hall Of Fame με τριάδα φωτιά( Σαραντόπουλος Κατσιάπης, Αγγελόπουλος ) και ωραίο μπάσκετ κατά διαστήματα, πήρε μεγάλη βαθμολογική ανάσα, επικρατώντας με 62 – 48.

Η Hall Of Fame , πήρε τα ηνία του παιχνιδιού από την αρχή και προηγήθηκε στο πρώτο δεκάλεπτο με 17 – 10. Ο Κατσιάπης ήταν ο ιθύνων νους με υπέροχες ασίστ και ο Σαραντόπουλος πρώτος σκόρερ με 6 για τους γηπεδούχους, ενώ για τους Πράσινους , ο Αβανίδης με 8 ξεχώριζε στην επίθεση.

Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν ισορροπημένο μεταξύ των δύο ομάδων που σκόραραν εναλλάξ. Οι γηπεδούχοι έβρισκαν λύσεις κυρίως με 5 πόντους του Κοντογιάννη και τρίποντο του Κριθαρούλα, ενώ για τα Paliagoura , ο Αβανίδης συνέχιζε το βιολί του με 9 πόντους και είχε από κοντά τον Κωστάκη με 5. Σκορ ημιχρόνου 31-25.

Στην τρίτη περίοδο οι γηπεδούχοι έβαλαν μόνο 7 πόντους, με τον Δισακιά να ξεχωρίζει με 3 . Στην αντίπερα όχθη , τα Paliagoura,με απόλυτο πρωταγωνιστή τον Αβανίδη με 11 ακόμα πόντους , κατάφεραν να προσπεράσουν 38 – 40.

H Hall Of Fame μετέτρεψε σε παράσταση για ένα ρόλο το τέταρτο δεκάλεπτο, με το επιμέρους σκορ να είναι 24 – 8! Κατσιάπης(5) και Χόντος έδιναν τον ρυθμό, Κριθαρούλας (7), Σαραντόπουλος(8), Κοντογιάννης (4) εκτελούσαν από παντού με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται 62-48! Για τα Paliagoura , που δεν μπορούσαν να ακολουθήσουν τον ρυθμό, 4 έβαλε ο Αβανίδης Και από ένα καλάθι Μούσουρας και Αθανασιάδης.

Mvp της αναμέτρησης αναδείχτηκε ο Ανδρέας Σαραντόπουλος με 20 πόντους, 15 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 1 κλέψιμο, ενώ για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Ευάγγελος Αβανίδης με 31 πόντους, 20 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο.

Η Hall Of Fame είχε 20 / 53 δίποντα, 6 / 22 τρίποντα, 4 / 6 βολές, κατέβασε 53 ριμπάουντ, μοίρασε 18 ασίστ, έκλεψε 2 φορές την μπάλα και υπέπεσε σε 9 λάθη. Τα Paliagoura είχαν 17 / 37 δίποντα, 3 / 31 τρίποντα, 5 / 10 βολές, κατέβασαν 39 ριμπάουντ, μοίρασαν 5 ασίστ , έκλεψαν 4 φορές την μπάλα και υπέπεσαν σε 5 λάθη.

Hall Of Fame (Χόντος ): Κατσιάπης 12(7 ασίστ),Αγγελόπουλος 4, Χόντος, Σαραντόπουλος 20(15ρ.), Δισακιάς 5(10ρ.), Κοντογιάννης 9(9ρ.), Κριθαρούλας 12.

Paliagoura (Κοντορουχάς): Βελέντζας 2, Αθανασιάδης 2, Αβανίδης 31(20ρ.), Κασκάνης 4, Κοντορουχάς , Κωστάκης 5, Μουσούρας 4(8ρ.)

Τι μας άρεσε: Tο μπασκετικό iq και οι απίθανες πάσες του Κατσιάπη.