12/06/2024
Basketόσαυροι 23 24 19 22 - 88 -
Salonica Titans 9 16 9 23 - 57 -

Μεγάλη εμφάνιση από τους Basketόσαυρους!

Ο αγώνας αποτέλεσε ένα πραγματικό θέαμα, με τους Basketόσαυρους να κυριαρχούν από το πρώτο κιόλας δεκάλεπτο. Στο πρώτο δεκάλεπτο, οι Basketόσαυροι κατάφεραν να επιβάλουν τον ρυθμό τους και με τη βοήθεια των αστέρων τους, Χριστοδουλίδη και Χατζηβρέττα, έκλεισαν την περίοδο με σκορ 23-9. Η άμυνα τους ήταν σχεδόν άψογη, περιορίζοντας τους Titans σε μόλις 9 πόντους, ενώ στην επίθεση η ομάδα έδειξε εξαιρετική συνεργασία και αποτελεσματικότητα.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, η διαφορά συνέχισε να αυξάνεται, με τους Basketόσαυρους να προηγούνται με 47-25. Οι Χριστοδουλίδης και Χατζηβρέττας συνέχισαν να πρωταγωνιστούν, ενώ η άμυνα παρέμεινε σταθερή. Από την πλευρά των Titans, οι Δελανδρέας και Αξάς προσπάθησαν να μειώσουν τη διαφορά, αλλά η επίθεση τους δεν κατάφερε να ξεπεράσει την ισχυρή άμυνα των Basketόσαυρων. Η ομάδα έδειξε αποφασιστικότητα και πειθαρχία, καθιστώντας σαφές πως είχαν τον έλεγχο του αγώνα.

Το τρίτο δεκάλεπτο έκλεισε με τους Basketόσαυρους να προηγούνται με 66-34. Η διαφορά πόντων αυξήθηκε σημαντικά, καθώς η ομάδα συνέχισε να δείχνει την ανωτερότητά της. Ο Χριστοδουλίδης και ο Χατζηβρέττας συνέχισαν να οδηγούν την ομάδα με άψογες επιθετικές και αμυντικές ενέργειες. Από την άλλη πλευρά, οι Titans αντιμετώπισαν δυσκολίες τόσο στην επίθεση όσο και στην άμυνα, με τους Δελανδρέα και Αξά να μην μπορούν να αντισταθμίσουν την πίεση των αντιπάλων.

Το τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο έκλεισε με τελικό σκορ 88-57 υπέρ των Basketόσαυρων. Η ομάδα κατάφερε να διατηρήσει τον έλεγχο του αγώνα μέχρι το τέλος, με τους Χριστοδουλίδη και Χατζηβρέττα να παραμένουν σταθεροί στην απόδοση τους. Οι Titans έδειξαν κάποια βελτίωση, με τους Δελανδρέα και Αξά να προσπαθούν να μειώσουν τη διαφορά, αλλά τελικά η απόσταση ήταν πολύ μεγάλη για να καλυφθεί. Ο αγώνας ολοκληρώθηκε με τους Basketόσαυρους να επιβεβαιώνουν την υπεροχή τους και να κατακτούν την νίκη.

MVP του αγώνα είναι ο Μιχαλης Χριστοδουλιδης ο οποίος έβαλε 29 πόντους και μάζεψε 5 ριμπάουντ.

Άξιος αναφοράς για τους Τιτάνες είναι ο Γιάννης Δελανδρέας ο οποίος πέτυχε 15 πόντους και πήρε  5 ριμπάουντ.

Basketόσαυροι: Χοπτερίδης 11 (1) , Στράντζαλης 8 (2) , Χατζηβρέττας 15 (3) , Τσεπνίδης , Ποζίνης , Μουστόπουλος 7 (1) , Μπαργιώτης 2 , Χριστοδουλιδης 29 (3) , Ρήγας 4 , Λεοντης 4 , Γαρδάνης 8 (2)

Salonica Titans: Δελανδρέας 15 , Καλογήρου 9 (2) , Σαρασίτης 1 , Τσουφλίδης 2 , Αλειφτήρας , Βανδήρας 8 , Καλαθάς 4 , Κατσουπάκης 4 , Αξάς 10 , Γιώγιος 4 , Τράκας