31/05/2024
West Ballers 24 14 21 10 - 72 -
Golden Rail Warriors 17 7 13 11 - 48 -

Μεγάλη εμφάνιση και νίκη των West Ballers!

Ο αγώνας ξεκίνησε με ένταση και δυναμισμό από την πρώτη στιγμή. Στο πρώτο δεκάλεπτο, οι West Ballers κατάφεραν να αποκτήσουν ένα προβάδισμα, κλείνοντας το δεκάλεπτο με σκορ 24-17. Ο Δώνης και ο Ιωαννίδης έδειξαν από νωρίς τις ικανότητές τους, με τον Δώνη να σκοράρει σημαντικούς πόντους και τον Ιωαννίδη να εντυπωσιάζει με τις άμυνές του. Οι Golden Rail προσπαθούσαν να κρατηθούν κοντά στο σκορ, με τον Γαβανά να αναλαμβάνει ηγετικό ρόλο στην επίθεση.

Το δεύτερο δεκάλεπτο βρήκε τους West Ballers να αυξάνουν την πίεση και να διευρύνουν το προβάδισμά τους. Το σκορ στο ημίχρονο διαμορφώθηκε στο 38-24, με τους Δώνη και Ιωαννίδη να συνεχίζουν να κυριαρχούν στο γήπεδο. Η άμυνα των West Ballers ήταν αδιαπέραστη, ενώ οι επιθετικές προσπάθειες των Golden Rail δεν κατάφεραν να αποδώσουν τα αναμενόμενα. Ο Γαβανάς και ο Γαρδάνης προσπαθούσαν να διατηρήσουν την ομάδα τους στο παιχνίδι, αλλά η διαφορά στο σκορ άρχισε να γίνεται εμφανής.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι West Ballers έδειξαν την πραγματική τους δύναμη, εκτοξεύοντας το σκορ στο 59-37. Ο Δώνης συνέχισε να εντυπωσιάζει με την ικανότητά του να βρίσκει τον δρόμο προς το καλάθι, ενώ ο Ιωαννίδης ήταν ανίκητος στην άμυνα, αποτρέποντας πολλές από τις επιθέσεις των Golden Rail. Οι Golden Rail, παρά τις φιλότιμες προσπάθειες των Γαβανά και Γαρδάνη, δεν κατάφεραν να βρουν λύσεις απέναντι στην σφιχτή άμυνα των West Ballers και στην εκρηκτική τους επίθεση.

Το τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με τους West Ballers να κατακτούν την νίκη με τελικό σκορ 72-48. Παρά την σημαντική διαφορά στο σκορ, οι Golden Rail δεν σταμάτησαν να αγωνίζονται μέχρι το τέλος, προσπαθώντας να μειώσουν την διαφορά. Ο Δώνης και ο Ιωαννίδης παρέμειναν οι κορυφαίοι παίκτες του αγώνα, οδηγώντας την ομάδα τους σε μια θριαμβευτική νίκη.

MVP του αγώνα είναι ο Γιώργος Δεληγιάννης ο οποίος έκανε Double Double έχοντας 10 πόντους και 16 ριμπάουντ.

Άξιος αναφοράς για τους Golden Rail είναι ο Χαράλαμπος Γαβανάς που έκανε και αυτός Double Double με 17 πόντους και 10 ριμπάουντ.

West Ballers: Δεληγιάννης 10 , Κύρκου 9 (2) , Δώνης 21 (3) , Ιωαννίδης 16 , Νικολαίδης 9 (2) , Μάλαμας 8

Golden Rail Warriors: Γαρδάνης 13 (2) , Σαιβανίδης 6 , Γαβανάς 17 (1) , Χατζησταύρου 6 , Καλαμπούκας , Τέρπος 1 , Κουγιουμτζιδης 2 , Καραβίτης 3 (1)