18/05/2023
SKG Bugs 9 17 17 20 - 63 -
Polichni 5 goat 13 10 5 16 - 44 -

Μεγάλη εμφάνιση των SKG Bugs!

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με έναν πολύ ισορροπημένο ανταγωνισμό. Οι δύο ομάδες αγωνίστηκαν με πάθος και προσπάθησαν να επιδείξουν τις ικανότητές τους. Οι SKG Bugs κατάφεραν να πάρουν μια μικρή διαφορά ,κλείνοντας το πρώτο δεκάλεπτο με μια διαφορά 4 πόντων και το σκορ στο 9-13.

Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν ιδιαίτερα αμφίρροπο. Οι δύο ομάδες αντάλλαξαν καλάθια και πόντους, δείχνοντας την ισορροπία που επικρατούσε στο παιχνίδι. Οι SKG Bugs διατήρησαν μια μικρή διαφορά, κλείνοντας το δεύτερο δεκάλεπτο με προβάδισμα 26-23. Οι Βοσκάκης και Παπαδόπουλος έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό και ηγήθηκαν της ομάδας τους, επιδεικνύοντας ακρίβεια και αποφασιστικότητα στις επιθέσεις τους.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν ανατρεπτικό και επιβεβαίωσε τον έλεγχο των SKG Bugs στον αγώνα. Η ομάδα των Bugs συνέχισε να επιδεικνύει εντυπωσιακή απόδοση και συγκέντρωση. Οι παίχτες των Bugs συνεργάστηκαν αρμονικά και δημιούργησαν αρκετές ευκαιρίες για να αυξήσουν το προβάδισμά τους. Ειδικά ο Βοσκάκης και ο Παπαδόπουλος ήταν εξαιρετικοί, πραγματοποιώντας αποφασιστικά καλάθια και συμβάλλοντας στην ομαδική επίδοση.

Καθώς πλησιάζαμε στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι SKG Bugs διατήρησαν την υπεροχή τους. Η ομάδα συνέχισε να επιδίδεται σε επιθετικό και αμυντικό επίπεδο, αναδεικνύοντας την αξία της. Οι Polichni 5 Goat προσπάθησαν να ανατρέψουν την κατάσταση, αλλά αντιμετώπισαν ανυπέρβλητα εμπόδια. Οι Τελικιόζογλου Αλέξανδρος και Δαμιανίδης προσπάθησαν να αποδώσουν στο έπακρο, αλλά αντιμετώπισαν την αμυντική αντίδραση των Bugs που πήραν και εν τέλη την νίκη με τελικό σκορ 63-44.

MVP του αγώνα είναι ο Γιώργος Μπούφος ο οποίος πέτυχε 7 πόντους και μάζεψε19 ριμπάουντ.

Για τους 5 goat άξιος αναφοράς είναι ο Αλέξανδρος Τελικιόζογλου ο οποίος πέτυχε 12 πόντους και έκλεψε 2 φορές την μπάλα.

SKG Bugs: Ξάνθος 4 , Παπαδόπουλος 12 , Αθανασιάδης 5 , Βακαλφώτης 3 (1) , Βοσκάκης 28 , Μπούφος 7 , Δεληχρηστος 4 , Τούπας

Polichni 5 goat: Κυριακίδης , Δαμιανίδης 9 , Τελικιόζογλου Θ. , Δαγκλής 2 , Παπαδόπουλος 2 , Τερζίδης 5 (1) , Θεοδοσιάδης 7 , Τσορπίδης 7 (1) , Τελικιοζογλου Α. 12 (1)