17/11/2023
Air Ballers 8 22 5 11 - 46 -
SugarDaddys 11 7 17 12 - 47 -

Μεγάλη νίκη στον πόντο για τους Sugar Daddys!

Ο αγώνας ξεκίνησε με έναν αργό ρυθμό, με τις δύο ομάδες να προσεγγίζουν το παιχνίδι με προσοχή και τακτική. Οι καλύτεροι παίχτες των Air Ballers, οι Μαυρίδης και Σαμαράς, κατάφεραν να διακριθούν, αλλά η ομάδα των Sugar Daddys κρατούσε προβάδισμα με 8-11 στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου, δημιουργώντας μια αγωνιώδη ατμόσφαιρα στο γήπεδο.

Το δεύτερο δεκάλεπτο φέρνει μια εντελώς διαφορετική εικόνα στον αγωνιστικό χώρο. Οι Air Ballers εκτοξεύονται με εντυπωσιακή απόδοση, επιδεικνύοντας ακρίβεια και δύναμη. Οι Μαυρίδης και Σαμαράς αναδεικνύονται σε ηγέτες της ομάδας τους, ενώ οι Sugar Daddys βρίσκονται σε δύσκολη θέση. Το σκορ στο τέλος του δευτέρου δεκαλέπτου είναι 30-18, υποδεικνύοντας την απόλυτη κυριαρχία των Air Ballers.

Η συνέχεια του παιχνιδιού είναι ανατρεπτική, με τις δύο ομάδες να μπαίνουν στο τρίτο δεκάλεπτο με πνεύμα ανταγωνισμού. Οι Sugar Daddys αντεπιτίθενται με επιθετική ορμή, ενώ οι Air Ballers προσπαθούν να διατηρήσουν το προβάδισμά τους. Η ανταλλαγή καλαθιών είναι συνεχής, με το τρίτο δεκάλεπτο να ολοκληρώνεται με ένα ισοπαλές 35-35, αφήνοντας ανοιχτό το ενδεχόμενο για την οποιαδήποτε έκβαση στο τελευταίο δεκάλεπτο.

Το τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο είναι γεμάτο αγωνία και ανατροπές. Οι παίχτες των δύο ομάδων δίνουν τον καλύτερο τους εαυτό στο γήπεδο, ενώ οι Κεσιδης και Κυριακίδης των Sugar Daddys αποδεικνύονται αξιόπιστοι στις αποφάσεις τους. Με ένα εξαιρετικό τρίποντο, οι Air Ballers μείωσαν στον ποντό αλλά τελικά δεν κατάφεραν να πα΄ρουν την νίκη και έτσι οι Sugar Daddys βγήκαν νικητές με σκορ 46-47.

MVP αναδείχθηκε ο Δημήρης Κεσίδης ο οποίος έκανε Double Double με 11 πόντους και 16 ριμπάουντ.

Πρωταγωνιστής για τους Air Ballers είναι ο Θεόδωρος Σαμαράς ο οποίος πέτυχε 11 πόντους και μάζεψε 7 ριμπάουντ.

Air Ballers: Παπαδημητρίου 3 (1) , Καραγιάννης 6 (1) , Γούλας , Πανταλώνας 7 (1) , Μαυρίδης 13 (3) , Γκουστίλης 6 , Σαμαράς 11

Sugar Daddys: Πίτλιγγερ 4 , Κυριακίδης 12 , Παλλακης 8 , Κεσιδης 11 , Σίσκος 4 , Παπαδόπουλος 8 (1)