21/11/2023
No Limit 17 10 12 11 - 50 -
Bar Χελώνα 14 9 13 8 - 44 -

Μεγάλη νίκη στις λεπτομέρειες για τους No Limit

No Limit και BarΧελώνα τέθηκαν αντιμέτωπες για την 3η αγωνιστική της Development League, σε ένα παιχνίδι που είδαμε  αρκετή ένταση, πολλές εναλλαγές στο προβάδισμα αλλά και την έκπληξη των παικτών της BarΧελώνα στον εορτάζοντα Αγγελόπουλο. Εν τέλει, οι No Limit έφυγαν με το ροζ φύλλο, νικώντας 50-44.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να είναι συνεχώς κοντά στο σκορ, χωρίς να παίρνει κάποια από τις δύο σημαντική διαφορά. Έδειχναν ότι αμφότερες θέλουν αρκετά τη νίκη. Τελικά, θα πήγαιναν στο δεύτερο δεκάλεπτο με τους γηπεδούχους να έχουν ένα +3 να διαχειριστούν. Εκεί είδαμε το Σπανό να είναι εντυπωσιακός και στις δύο πλευρές του παρκέ, προσπαθώντας να κρατήσει μαζί με τον Σταυρογιαννόπουλο την ομάδα του κοντά στο σκορ. Πράγματι, το κατάφεραν σε ένα μεγάλο βαθμό και πήγαν στα αποδυτήρια στο -2(29-27).

Στο δεύτερο μέρος, ο ρυθμός έπεσε αισθητά, με τη μπάλα να καταλήγει όλο και λιγότερο στο καλάθι και στις δύο πλευρές. Η κούραση των παικτών άρχισε να φαίνεται σε μεγάλο βαθμό, καθώς έκαναν αρκετές λανθασμένες επιλογές στο επιθετικό κομμάτι. Το σκορ της 3ης περιόδου σταμάτησε στο 39-36, με τα πάντα ωστόσο να είναι ανοιχτά για τη συνέχεια. Φτάνοντας στο τέταρτο δεκάλεπτο, η BarΧελώνα ήθελε να γίνει πιο επιθετική και να αλλάξει κάποια πράγματα ώστε να διεκδικήσει με μεγαλύτερες αξιώσεις τη νίκη. Παρ' όλα αυτά, οι προσπάθειες δεν είχαν αποτέλεσμα καθώς σκόραραν μόλις 8 πόντους, έναντι των 11 από τους No Limit. Έτσι, οι No Limit πέτυχαν μια σημαντική νίκη που τους δίνει ώθηση για τις επόμενες αγωνιστικές.