13/07/2023
Lockers 27 19 15 24 - 85 -
Maccabi Tel Axyn 26 30 23 22 - 101 -

Μεγάλη Νίκη για τους Maccabi Tel Axyn!

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι, με ισορροπία στο σκορ και από τις δύο πλευρές. Οι Lockers με καλή διάθεση και με τους Αλεξανδρίδη και Μηνασίδη να είναι σε πολύ καλή φόρμα, κράτησαν την ομάδα τους μέσα στο σκορ. Οι Maccabi από την άλλη, με τους Κουφό και Κρίτσα να ευστοχούν στην επίθεση για την ομάδα τους, με τελικό σκορ περιόδου 27-26.

Στην δεύτερη περίοδο, οι Maccabi μπήκαν με το πόδι στο γκάζι και κατάφεραν να προηγηθούν στο σκορ, με βοήθεια από τους Μεϊντάνη και Στυλιανίδη. Οι Lockers παρόλο που κατάφεραν να ευστοχήσουν στην επίθεση, με τους Τερζάκη και Γιαννάκη να βοηθούν στην επίθεση, χωρίς να καταφέρνουν να μειώσουν την διαφορά που πήραν οι αντίπαλοι, με τελικό σκορ ημιχρόνου 46-56.

Στην τρίτη περίοδο, οι ομάδες συνέχισαν δυνατά να κυνηγούν την νίκη, με τους Maccabi να έχουν πολύ καλές επιθέσεις και να κρατάνε την διαφορά του σκορ και προσπαθώντας να περιορίσουν τον αντίπαλο στην άμυνα. Οι Lockers χωρις να τα βάζουν κάτω, συνέχισαν να προσπαθούν να κάνουν την ανατροπή που έψαχναν, χωρίς να τα καταφέρουν σε αυτό το δεκάλεπτο, με τελικό σκορ περιόδου 61-79.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο, οι Lockers δεν κατάφεραν να κάνουν την ανατροπή και να πάρουν την νίκη, αφού φάνηκε ότι τους κατέβαλε η κούραση. Οι Maccabi συνέχισαν να ευστοχούν στην επίθεση και έφτασαν στην νίκη μετά από ένα τρομέρο παιχνίδι και από τις δύο ομάδες, με τελικό σκορ 85-101.