17/12/2023
Retrolls 13 7 7 12 - 39 -
SugarDaddys 13 15 16 10 - 56 -

Μεγάλο "διπλό" οι Sugar Daddys!

Ο αγώνας ξεκίνησε με έναν εξαιρετικά αμφίρροπο πρώτο δεκάλεπτο. Οι καλύτεροι παίχτες των Retrolls, Πριονας και Βεργίδης, έδειξαν τις ικανότητές τους, αλλά και οι Sugar Daddys με τους Κεσιδη και Παλλακη έδειξαν ότι δεν θα ήταν εύκολο να τους αντιμετωπίσουν. Το σκορ στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου ήταν ισορροπημένο, 13-13, προϊδεάζοντας για έναν συναρπαστικό αγώνα.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Sugar Daddys κατάφεραν να πάρουν τον έλεγχο του αγώνα. Οι Κεσιδης και Παλλακης ηγήθηκαν της ομάδας τους, αναπτύσσοντας μια αποτελεσματική στρατηγική που έφερε το σκορ στο 20-28 υπέρ των Sugar Daddys. Οι Retrolls προσπάθησαν να ανταποκριθούν, αλλά η άμυνα των Sugar Daddys απέτρεψε τυχόν επιθέσεις.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι Sugar Daddys συνέχισαν να διατηρούν την υπεροχή τους στο γήπεδο. Οι Πριονας και Βεργίδης προσπάθησαν να αντισταθούν, αλλά οι Sugar Daddys διατήρησαν μια εντυπωσιακή διαφορά στο σκορ, φτάνοντας το σκορ στο 27-44. Η ομάδα απόδειξε τη συνοχή της και την ικανότητά της να εκμεταλλεύεται τις ευκαιρίες.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Retrolls προσπάθησαν να επανέλθουν, αλλά ο χρόνος δεν ήταν με το μέρος τους. Οι Sugar Daddys διατήρησαν τον έλεγχο, κερδίζοντας τον αγώνα με συνολικό σκορ 39-56. Η αποτελεσματική απόδοση των Κεσιδη και Παλλακη οδήγησε την ομάδα τους σε μια εντυπωσιακή νίκη.

MVP αναδείχθηκε ο Δημήτρης Κεσίδης ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 13 πόντους και 21 ριμπάουντ.

Πρωταγωνιστής για τους Retrolls είναι ο Νίκος Βεργίδης ο οποίος έβαλε 8 πόντους και μάζεψε 19 ριμπάουντ.

Retrolls: Δημάδης 5 (1) , Αργυρός 4 , Γκόγκας 5 (1) , Τρικαλιώτης 5 (1) , Βεργίδης 8 , Πριονας 12 (2)

Sugar Daddys: Κυριακίδης 25 (2) , Παλλακης 8 , Κεσιδης 13 (1) , Σίσκος 8 (2) , Αλεξιάδης 2 , Μαραζόπουλος