19/10/2024
Never Again 10 22 20 18 - 70 -
East Side Pylaia 13 10 21 11 - 55 -

Μεγαλώνουν το σερί οι Never Again

Οι Never Again συνέχισαν το αήττητο σερί τους καθώς επικράτησαν με 70-55 των East Side Pylaia.

Στην 1η περίοδο οι δύο άμυνες κράτησαν χαμηλά το σκορ. Οι επιθετικές λύσεις δεν ήρθαν σε καλά οργανωμένες άμυνες κι έτσι το δεκάλεπτο έληξε 10-13 υπέρ των East Side Pylaia.

Η 2η περίοδος είχε την αντεπίθεση των Never Again. Βρήκαν επιθετικές λύσεις και σε συνδυασμό με καλή άμυνα, όχι μόνο πέρασαν μπροστά αλλά έχτισαν και μεγάλη διαφορά. Το τέλος του ημιχρόνου τους βρήκε να προηγούνται με 32-23.

Στην 3η περίοδο ανέβηκε αρκετά το επί μέρους σκορ. Οι ομάδες κατάφεραν να σκοράρουν αρκετούς πόντους αλλά η διαφορά δεν άλλαξε προς κάποια διεύθυνση. Στο τέλος του δεκαλέπτου το σκορ ήταν 52-44 υπέρ των Never Again.

Η 4η περίοδος ήταν το κερασάκι στην τούρτα για την εμφάνιση των Never Again. Ανέβασαν τη διαφορά με αποτέλεσμα να κλειδώσουν τη νίκη, η οποία ήρθε με τελικό σκορ 70-55 και διεύρυναν το αήττητο τους στη Development.

Novibet MVP αναδείχθηκε ο Αργύρης Τσολομύτης με 32 πόντους και 7 κλεψίματα.

Από την πλευρά των East Side Pylaia ξεχώρισε ο Αχιλλέας Μπάρας με 13 πόντους και 9 ριμπάουντ.

Never Again: Γουναρίδης 4, Καντυλτζόγλου 4, Κατσιρμάς 9 (1), Μυλιόρδος 11 (2), Συρόπουλος 4 (1), Τιτίρλας, Τσαλκιτζής 6, Τσολομύτης 32 (2)

East Side Pylaia: Γκόγκος 15, Καρακασίδης 20 (4), Κατσής, Μπάρας 13, Μπάτζιος, Τοπούζης 7 (1), Τσάνγκα