76
Efkarpia Rattlers 10 15 11 3 - 39 -
86ers 14 21 26 15 - 76 -

Μεγάλη εμφάνιση και νίκη για τους 86ers!

Οι 86ers ξεκίνησαν δυνατά το παιχνίδι και κατάφεραν να πάρουν κεφάλι στο σκορ με τις όμορφες συνεργασίες του Μπελιβανάκη και του Συμεωνίδη, όμως οι Efkarpia Rattlers απάντησαν γρήγορα και κατάφεραν να μείνουν κοντά στο σκορ με τα καλάθια του Θανάση και του Βασίλη Στούπα διαμορφώνοντας το 10-14.

Οι 86ers συνέχισαν με τον ίδιο ρυθμό στη δεύτερη περίοδο και κατάφεραν να μεγαλώσουν την διαφορά με τον Γερολυμάτο, τον Μπελιβανάκη και τον Καλιάτσο να βγαινουν πρμοστά για την ομάδα τους. Οι Efkarpia Rattlers προσπάθησαν να μείνουν κοντά στο σκορ με τα μεγάλα καλάθια του Δημήτρη Στούπα, όμως πλήρωσαν την κακή αμυντική λειτουργία τους με αποτέλεσμα να μείνουν πίσω στο σκορ με 25-35.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι 86ers ανέβασαν την απόδοση τους και κατάφεραν να κάνουν ένα μεγάλο σερί στην επίθεση με τον Μπελιβανάκη και τον Γραμματίκα να αποτελούν μόνιμες πηγές απειλών για το αντίπαλο καλάθι. Οι Efkarpia Rattlers βρήκαν σκορ στο πρόσωπο του Δημήτρη και του Βασίλη Στούπα, όμως η αστοχία από την περιφέρεια τους στοίχησε με αποτέλεσμα να δουν την διαφορά να φτάνει το 36-61.

Στην συνέχεια η κόπωση έγινε εμφανής στους Efkarpia Rattlers, οι οποίοι δεν μπόρεσαν να μείνουν ανταγωνιστικοί στην τέταρτη περίοδο,με τους 86ers να εκμεταλλεύονται την κούραση των αντιπάλων τους και με πλουραλισμό στην επίθεση να παίρνουν την νίκη με το τελικό 39-76.

MVP του παιχνιδιού ανακηρύχθηκε ο Χρήστος Μπελιβανάκης με 33 πόντους, 18 ριμπαόυντ και 2 ασσίστ.

Για τους Efkarpia Rattlers ξεχώρισε ο Δημήτριος Στούπας με 18 πόντους, 3 ριμπάουντ και 3 κλεψίματα.

Efkarpia Rattlers: Δ. Στούπας, Θ. Στούπας 5, Δ. Στούπας 18(3), Β. Στούπας 14(1), Σιαμάτρας, Δ. Στούπας 2, Φωτιάδης.

86ers: Μπελιβανάκης 33(1), Καλιάτσος 3(1), Γερολυμάτος 11, Γραμματίκας 13, Παντελίδης 2, Συμεωνίδης 9(1), Μουτσέλης 3(1), Τσουκαλάς 2.

Τι μας άρεσε στο παιχνίδι: Η μεγάλη εμφάνιση του Χρήστου Μπελιβανάκη.