03/12/2023
Hoston Celtics 15 12 17 14 - 58 -
The Hoopers 15 11 9 17 - 52 -

Μέσα στο παιχνίδι της κορυφής οι Hoston Celtics!

Η συνάντηση μεταξύ Hoston Celtics και Hoopers ξεκίνησε με μια αέναη ισορροπία, αφού το πρώτο δεκάλεπτο έληξε με ένα εντυπωσιακό 15-15. Οι Παπασιώπης και Καρκαλέτσης των Hoston Celtics και οι Καραγιαννιώτης με τον Γιαγρίδη των Hoopers επέδειξαν τις δεξιότητές τους σε έναν αρχικό γύρο που υπόσχονταν μια εντυπωσιακή αντιπαράθεση.

Καθώς ο αγώνας προχωρούσε στο δεύτερο δεκάλεπτο, η κόντρα μεταξύ των δύο ομάδων διατηρούνταν εξαιρετικά έντονη. Το σκορ άγγιξε το 27-26 υπέρ των Hoston Celtics, με τους Παπασιώπη και Καρκαλέτση να επιδεικνύουν λάμψη στις επιθέσεις τους. Οι Hoopers, ωστόσο, διατήρησαν την ψυχραιμία τους, υποσχόμενοι ένα ακόμα πιο συναρπαστικό δεύτερο μισό.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν η στιγμή που οι Hoston Celtics κατάφεραν να ξεφύγουν στο παιχνίδι. Οι παίχτες με συνεχόμενα καλάθια κατάφεραν να φέρουν το σκορ στο 44-35. Η άμυνα ενίσχυσε τον έλεγχο τους, αφήνοντας τους Hoopers να ψάχνουν λύσεις για αντεπίθεση.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Hoopers προσπάθησαν να επαναφέρουν το ματς, αλλά οι Hoston διατήρησαν το προβάδισμά τους. Ο αγώνας ολοκληρώθηκε με σκορ 58-52 υπέρ των Hoston με τις τελευταίες επιθέσεις να παίζουν σημαντικό ρόλο στο τελικό αποτέλεσμα.

MVP αναδείχθηκε ο Θεόδωρος Καρκαλέτσης ο οποίος πέτυχε ένα φοβερό Double Double έχοντας 17 πόντους και 21 ριμπάουντ.

Πρωταγωνιστής για τους Hoopers είναι ο Δημήτρης Καραγιαννιώτης ο οποίος έβαλε 20 πόντους , πήρε 9 ριμπάουντ και έκλεψε 4 φορές την μπάλα.

The Hoopers: Καλλασίδης 4 , Καρκαλέτσης 17 (1) , Γεωργίου 3 (1) , Ντουνούσης 2 , Δώγος 7 (1) , Γκουτζαμάνης 4 , Παπασιώπης 21

Hoston Celtics: Καραγιαννιώτης 20 (1) , Γιαγρίδης 8 (1) , Καφφές 2 , Θεοδουλίδης 8 (1) , Στρολιος 3 , Αποστόλου 2 , Κρυσταλλάς , Αγοραστός 9 (1)