01/10/2024
Slam Dunk Drunk 24 23 25 18 - 90 -
Leathal Pistols 25 14 18 22 - 79 -

Μεθυστική νίκη για τους Slum Dunk Drunk

Τη νίκη πήραν οι Slam Dunk Drunk επί των Leathal Pistolsμε σκορ 90-72. Η 1η περίοδος ήταν έντονη. Τόσο το υψηλό σκορ όσο και το γεγονός ότι καμία ομάδα δεν μπόρεσε να αποκτήσει κάποια σημαντική διαφορά έδωσε ένα άντονο ενδιαφέρον. Το τέλος της βρήκε τους Leathal Pistols να προηγούνται με 24-25.

Στην 2η περίοδο οι Slum Dunk Drunk έδειξαν έντονη επιθετική διάθεση και σε συνδυασμό με την άμυνα πήραν μία σημαντική διαφορά. Στο τέλος του δεκαλέπτου βρέθηκαν μπροστά στο +8 με το σκορ να είναι 47-39.

Η 3η περίοδος ήταν μία αντιγραφή της προηγούμενης. Οι Slum Dunk Drunk ανέβασαν περισσότερο τη διαφορά και βρέθηκαν με ασφάλεια στο υπόλοιπο του αγώνα. Όταν τελείωσε το δεκάλεπτο ήταν μπροστά με 72-57.

Στην 4η περίοδο οι Leathal Pistols προσπάθησαν να μειώσουν όσο περισσότερο μπορούσαν τη διαφορά για να έχουν κάποιες ελπίδες αλλά δεν τα κατάφεραν. Μπορεί το δεκάλεπτο να τους άνηκε αλλά το τελικό σκορ ήταν υπέρ των Slum Dunk Drunk με 90-79.

Novibet MVP αναδείχθηκε ο Τάσος Τσάμογλου με 17 πόντους και 6 ασσίστ.

Από την πλευρά των Leathal Pistols ξεχώρισε ο Γιώργος Καραγκιαούρης με 18 πόντους και 7 ριμπάουντ.

Slum Dunk Drunk: Αποστολίδης 8 (2), Δημητριάδης 3 (1), Καλαμαράς 12 (2), Λαζαρίδης 12 (4), Λάμπας 5, Μηντζαρίδης 17 (1), Πανούχος 0, Πετσιάβας 9 (1), Στυλιανίδης 7, Τσάμογλου 17

Leathal Pistols: Αλεξανδρίδης 20 (2), Βογιατζής 2, Γεωργίου 16 (2), Καραγκιαούρης 18, Μαυρίδης 6, Παπαστογιαννίδης 4, Πρωτογερόπουλος 4, Ψάλτης 9 (3)