20/10/2024
Uncle Drew 21 15 14 25 - 75 -
Μπουλντόζες 18 16 16 15 - 65 -

Με τις παλιοσειρές και τον... νέο ο Drew!

Μπορεί ο Drew να ξεκίνησε με 3 τρίποντα και να έδειξε πως θέλει να έχει τα ηνία του παιχνιδιού, οι Μπουλντόζες όμως έπαιξαν έξυπνα και με τους Πρωτόπαπα από κοντά και Χατζημιχάλη από κοντά το έφεραν στα ίσα, με το ισορροπημένο πρώτο δεκάλεπτο να κλείνει στο 21-18, με τον τελευταίο να εκμεταλλεύεται τη... σπιρτάδα του και να βοηθά τους φιλοξενούμενους. Με όπλο τον Μιχαλά που πλήγωνε τους "λευκούς" κοντά στο καλάθι, ο "Θείος" πήρε ένα προβάδισμα 8 πόντους που συντηρούσε, με το ημίχρονο εν τέλει να κλείνει στο 36-34 για Drew!

Οι Μπουλντόζες έβαλαν στο παιχνίδι τους Τζανουδάκη και Μάνο, με τον Χριστοδουλόπουλο από την άλλη να βρίσκει χώρους για να ευστοχίσει, να ανοίγει τη ρακέτα των φιλοξενούμενων για να κάνει τα δικά του ο Μιχαλάς, με την τρίτη περίοδο να κλείνει στο 50-50. Εκεί πήραν μπρος οι... παλιοσειρές! Κανδηράκης και Χριστοδουλόπουλος έβαλαν 2 κρίσιμα τρίποντα, ο Λαδιάς αλλά 2 και ο Drew πήρε τη νίκη με τελικό σκορ 75-65.

NOVIBET MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Γιώργος Λαδιάς με 15 πόντους, 10 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 2 κλεψίματα, 3 λάθη. Από τους φιλοξενούμενους ξεχώρισε ο Παναγιώτης Χατζημιχάλης με 21 πόντους, 8 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 4 κλεψίματα, ένα κόψιμο.