28/03/2022
Αμόκ 17 25 29 29 - 100 -
Puronto Raptors 8 8 12 11 - 39 -

Μετράει αντίστροφα η ΑΜΟΚ!

Μία νίκη πιο κοντά στην απευθείας άνοδο στην Development League βρίσκεται η ΑΜΟΚ, η  οποία κέρδισε εύκολα στον Κολωνό τους Puronto Raptors με 100-39.

Από το πρώτο δεκάλεπτο, η ΑΜΟΚ μπήκε στο παρκέ με το πόδι πατημένο στο γκάζι και από νωρίς πήρε διψήφιες διαφορές. Τελικά στη πρώτη περίοδο προηγήθηκε με 9 πόντους, 17-8, με τον Νικήτα Κατσιγάρη να σημειώνει 7 πόντους. Στον αντίποδα, για τους Puronto Raptors, 3 έβαλε ο Τάσος Γεωργάτης.

Στο ίδιο μοτίβο συνεχίστηκε και το δεύτερο δεκάλεπτο με την ΑΜΟΚ να είναι απολαυστική. Οι γηπεδούχοι, με πλουραλισμό στην επίθεση και με ωραίες φάσεις έτρεξαν ένα επιμέρους 25-8 και έκλεισαν το πρώτο ημίχρονο μπροστά στο σκορ με 42-16 «κλειδώνοντας» επί της ουσίας την νίκη. Οι Raptors πάλευαν αλλά δεν μπορούσαν να ακολουθήσουν στην επίθεση.