68
Coble 15 13 19 51 - 68 -
Efkarpia Rattlers 12 17 1 17 - 47 -

Μία νίκη ακόμα για τους Coble!

Δυνατά ξεκίνησε το πρώτο δεκάλεπτο και για τις δύο ομάδες, με τους Coble να βρίσκουν λύσεις στην επίθεση παίροντας ένα μικρό προβάδισμα. Όμως οι Rattlers δεν άργησαν να αάπντησουν στα καλάθια των αντιπάλων τους για να φέρουν το παιχνίδι στα ίσια με την περίοδο να τελειώνει με σκορ 15-12.

Με ανεβασμένες ταχύτητες όμως ξεκίνησε το δεύτερο δεκάλεπτο, με τους Coble και τον Ντίσλη να σκοράρουν στην επίθεση και να κυνηγούν το παιχνίδι σε ολή την διάρκεια του δεκαλέπτου. Όμως οι Rattlers δεν πτοήθηκαν, κυνηγώντας τα καλάθια με τον Στούπα στην κορυφή της επίθεσης και με συγκεντρωμένες άμυνες κατάφεραν να προηγηθούν στο ημίχρονο με σκορ 28-29.

Μπαίνοvτας στο τρίτο δεκάλεπτο, οι Coble συνέχισαν να βρίσκουν πατήματα στην επίθεση και να πετυχαίνουν καλάθια με του Παπία, Ντίσλη και Τζιούφα καταφέρνοντας να αποκτήσουν την διαφόρα που ήθελαν, κάνοντας πολύ καλή δουλεία στην άμυνα. Oι Rattlers, κάνοντας μεγάλη προσπάθεια να σπάσουν την αντίπαλη άμυνα, δεν κατάφεραν να βρούν τους διαδρόμου για το καλάθι και να μειώσουν την διαφορά στο σκορ, βλέποντας την ευκαιρία για νίκη να απομακρύνεται, με την λήξη του δεκαλέπτου να έρχεται με σκορ 47-30

Η τέταρτη περίοδος άλλαξε λίγο την εικόνα του παιχνιδιού με τους Rattlers να βρίσκουν τα πατήματα που ήθελαν στην επίθεση και να πετύχαίνουν καλάθια χώρις όμως να καταφέρνουν να ανατρέψουν το παιχνίδι υπερ τους. Για τους Coble, συνεχίστηκε ο ίδιος ρυθμός βρίσκοντας απαντήσεις στα καλάθια των αντιπάλων τους και κρατώντας στην διαφόρα εκεί που ήθελα, με την λήξη να τους βρίσκει νικητές με σκορ 68-47.

MVP του παιχνιδιού για τους Coble, ο Γεώργιος Ντίσλης με 20 πόντους και 15 ριμπάουντ

Από τους Efkarpia Rattlers ξεχώρισε ο Βασίλειος Στούπας με 33 πόντους και 7 ριμπάουντ

Coble: Γουναρόπουλος 2, Νότης 8, Ντίσλης 20, Παπίας 24, Τζιούφας 10, Τσιότρας 4

Efkarpia Rattlers: Σιαμάτρας, Στίκος 3, Στούπας Κ. 7, Στούπας Β. 33, Στούπας Δ. 2, Στούπας Δ., Φωτιάδης 2

Τι μας άρεσε: η εμφάνιση των Coble