70
Emoji 21 16 20 13 - 70 -
Sicarios BC 21 21 25 34 - 101 -

Μεγάλη νίκη για τους Sicarios!

Το παιχνίδι ήταν πολύ ανταγωνιστικό στην πρώτη περίοδο με τις δύο ομάδες να παλεύουν για να πάρουν το προβάδισμα. Οι Emoji κατάφεραν να περάσουν μπροστά στο σκορ με τον Βογιατζή και τον Βάσκο να ξεκινάνε ζεστοί τον αγώνα, όμως οι Sicarios απάντησαν άμεσα με τα καλάθια του Τερζίδη, του Παπαθανασίου και του Μαυρίδη διαμορφώνοντας το 21-21.

Στη δεύτερη περίοδο οι Sicarios ανέβασαν την απόδοση τους και κατάφεραν να περάσουν μπροστά στο σκορ με τον Σπυρόπουλο και τον Μητσάκη να είναι ασταμάτητοι στην επίθεση σημειώνοντας το ένα μεγάλο καλάθι μετά το άλλο για την ομάδα τους. Οι Emoji βρήκαν λύσεις στο πρόσωπο του Μάκη Δημητριάδη και του Μπόγκα, όμως πλήρωσαν την κακή αμυντική τους λειτουργία στην περιφέρεια και έτσι έκλεισαν το πρώτο ημίχρονο βρισκόμενοι πίσω στο σκορ με 37-42.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Emoji προσπάθησαν να κάνουν την αντεπίθεση τους και να μειώσουν την διαφορά με τον Κρίτσικα, τον Αναστάση Δημητριάδη και τον Βογιατζή να βγαίνουν μπροστά για την ομάδα τους, όμως οι Sicarios έλεγχαν τον ρυθμό του παιχνιδιού και με τον Μαυρίδη, τον Πανταζή και τον Μητσάκη να αποτελούν μόνιμες πηγές απειλών για το αντίπαλο καλάθι έκλεισαν την τρίτη περίοδο προηγούμενοι με 57-67.

Στην τέταρτη περίοδο οι Sicarios έλεγχαν απόλυτα τον ρυθμό του παιχνιδιού ανεβάζοντας και άλλο την διαφορά με τα καλάθια του Παπασταθόπουλου, του Σπυρόπουλου και του Μαρκίδη. Οι Emoji παρά τις προσπάθειες του Βάσκου και του Βογιατζή δεν μπόρεσαν να βρούν σκορ με συνέπεια σε αυτή την περίοδο και έτσι γνώρισαν την ήττα με το τελικό 70-101.

MVP του παιχνιδιού ανακηρύχθηκε ο Θανάσης Σπυρόπουλος με 26 πόντους, 10 ριμπάουντ και 2 ασσίστ.

Για τους Sicarios ξεχώρισε ο Μάκης Δημητριάδης με 10 πόντους και 4 ριμπάουντ.

Emoji: Α. Δημητριάδης 3(1), Δέλκος, Οργαντζής, Ψάθας 4, Βάσκος 17(3), Βογιατζής 19(2),Μπόγκα 6, Μ. Δημητριάδης 10(2), Κρίτσικας 11.

Sicarios: Τερζίδης 13(1), Πανταζής 11(1), Μητσάκης 20(6), Παπαθανασίου 8, Ξιούφης 3(1), Μαυρίδης 12, Σπυρόπουλος 26(5), Παπασταθόπουλος 6, Μαρκίδης 2.

Τι μας άρεσε: Το πάθος που έβγαλαν οι δύο ομάδες στο παρκέ.