10/01/2024
SugarDaddys 18 16 18 16 - 68 -
Tseliguns 24 27 24 12 - 87 -

Μόνοι πρώτοι οι Tseliguns!

Ο αγώνας ξεκίνησε με ιδιαίτερα υψηλή ένταση στο πρώτο δεκάλεπτο. Οι κορυφαίοι παίχτες των Tseliguns Κόνσουλας, Αποστολίδης και Δημητριάδης, έδειξαν αμέσως τις ικανότητές τους, δίνοντας τον τόνο για μια συναρπαστική αναμέτρηση. Μετά από μια μάχη κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα απέναντι στους Sugar Daddys με το υψηλό σκορ 18-24.

Καθώς προχωρούσε ο αγώνας, οι Sugar Daddys δεν κατάφεραν να σταματήσουν τον εκρηκτικό ρυθμό των Tseliguns. Το δεύτερο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με ένα εντυπωσιακό 34-51 υπέρ των Tseliguns, αναδεικνύοντας την ισχυρή τους ομάδα και την ανεπανάληπτη συνεργασία μεταξύ των παικτών Κόνσουλα, Δημητριάδη και Θεοδώρου.

Στο ίδιο μήκος κύματος και η τρίτη περίοδος καθώς οι Tseliguns συνέχισαν να εντυπωσιάζουν με τις επιδόσεις τους και να διευρύνουν το προβάδισμα τους στο σκορ με 52-75. Οι Sugar Daddys δεν κατάφεραν να ελέγξουν τον ρυθμό και το τέλος της τρίτης περιόδου τους βρήκε με την πλάτη στον τοίχο.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Sugar Daddys προσπάθησαν να ανακτήσουν εδάφος, αλλά η προσπάθειά τους ήταν ανεπαρκής. Οι Tseliguns διατήρησαν τον έλεγχο του παιχνιδιού, επικρατώντας με συνολικό σκορ 68-87.

MVP του αγώνα είναι ο Ιωάννης Κόνσουλας ο οποίος άγγιξε το Double Double έχοντας 32 πόντους και 8 ριμπάουντ.

Ενώ άξιος αναφοράς για τους Sugar Daddys είναι ο Ευστάθιος Κυριακίδης ο οποίος πέτυχε 17 πόντους και μοίρασε 5 ασίστ.

Sugar Daddys: Αμπαδογιάννης 6, Ευσταθίου 10, Κεσίδης 11, Κυριακίδης 17(2), Παλλάκης 6, Παπαδόπουλος 7(1), Σίσκος 5(1), Στεργίου 6(2),

Tseliguns: Αποστολίδης 26(6), Δημητριάδης 12, Θεοδώρου, Κόνσουλας 32(3), Μακρίδης 3(1), Παπαδόπουλος 7, Στεργίου 4, Τσέος 3, Χαρίσης