16/11/2021
Buzzer Eaters 15 15 12 11 - 53 -
Peristeri Trelleborg 15 8 13 14 - 50 -

Mόνοι πρώτοι οι Buzzer Eaters!

Την μοναξιά της κορυφής στον 4ο όμιλο της Development League απολαμβάνουν οι Buzzer Eaters, που κέρδισαν και την Peristeri Trelleborg με 53-50 και έφτασαν τις 4 νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια.

Στο πρώτο δεκάλεπτο το παιχνίδι ήταν ντέρμπι με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν χέρι – χέρι στο σκορ χωρίς καμία να μπορεί να ξεφύγει. Αυτό αποτυπώνεται και στο ισόπαλο 15-15 που ήταν το σκορ της περιόδου. Ρίζος από την μία με 6 πόντους και Παύλου από την άλλη με επίσης 6, ηγούνταν των επιθετικών προσπαθειών των ομάδων τους σε εκείνο το διάστημα.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο το παιχνίδι έγινε πιο νευρικό με τις δύο ομάδες να κάνουν περισσότερα φάουλ. Το ματς δεν είχε ρυθμό, ωστόσο οι Buzzer Eaters ήταν πιο ψύχραιμοι και κατάφεραν να προηγηθούν με το τέλος του ημιχρόνου με 7 πόντους, 30-23, με τον Γιάννο να βάζει 6 πόντους. Για την Peristeri Trelleborg, 4 πόντους σημείωσε ο Παύλου.