21/03/2024
ΝΤΑΡΙ ΝΤΑΡΙ BC 13 7 10 10 - 40 -
TECHbuddy 17 17 22 14 - 70 -

Μονόλογος για τους Tech Buddy, που αρχίζουν να ρολάρουν

Μόνο για ένα δεκάλεπτο συνάντησαν αντίσταση οι Tech Buddy στον αγώνα με τους Ντάρι Ντάρι, φτάνοντας σε μια πολύ εύκολη νίκη (40-70), μια από τις πιο άνετες στη φετινή σεζόν για τους νταμπλούχους. Το ροζ φύλλο αυτό δίνει ηρεμία στους Tech Buddy, που προσεγγίζουν την κορυφή και έχουν απώτερο σκοπό να φορμαριστούν για τα Play Offs, ενώ οι Ντάρι Ντάρι θα δώσουν μάχη για την είσοδο στα Play Offs.

Το παιχνίδι είχε ενδιαφέρον μόνο στο Α' δεκάλεπτο, αφού ήταν αρκετά αλέγρο και με ωραίο ρυθμό και όμορφα καλάθια εκατέρωθεν. Οι ''γλάροι'' ήταν μαχητικοί στα πρώτα λεπτά και η πρώτη περίοδος τελείωσε με σκορ 13-17. Στη συνέχεια, ωστόσο, οι πρωταθλητές επέβαλλαν την κυριαρχία τους και με επιθετική πολυφωνία, εξαιρετική κυκλοφορία της μπάλας και καλή άμυνα, εξαφανίστηκαν από τον ορίζοντα των Ντάρι Ντάρι και καθάρισαν πρόωρα το παιχνίδι (23-39).

Στην επανάληψη, οι Tech Buddy συνέχισαν να διασκεδάζουν το παιχνίδι, δεν απειλήθηκαν καθόλου από τους Ντάρι Ντάρι και η διαφορά αυξανόταν συνεχώς. Το τελικό 40-70 ήταν αυτό που σφράγισε τις προσπάθειες των δύο αντιπάλων.