03/04/2022
Wolves 10 10 14 10 - 44 -
Brazzerzz Beachterzz 14 12 22 9 - 57 -

Μύρισε άνοδος στους Brazzerzz Beachterzz!

Με το 1,5 πόδι στην Master League βρίσκονται οι Brazzerzz Beachterzz, καθώς στα πλαίσια της 16ης αγωνιστικής του δευτέρου ομίλου της Development League κέρδισαν εύκολα τους Wolves με 44-57 στο κλειστό του Κάρβουνου!

Καλύτερο ξεκίνημα πραγματοποίησαν οι Brazzerzz Beachterzz στο ματς, καθώς με 7 πόντους του Χαμηλού και τρίποντο του Ζώτου, προηγήθηκαν με 6-14, 2:00 για την λήξη της πρώτης περιόδου. Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν στους 4, 10-14, με τον Φιλοκώστα να σκοράρει 5 πόντους και τον Αλέξη να ευστοχεί από την περιφέρεια.

Μια επανάληψη της πρώτης περιόδου παρακολουθήσαμε στο δεύτερο δεκάλεπτο, εκεί όπου με τρίποντα των Χαμηλού – Ζώτου οι φιλοξενούμενοι πήγαν στα αποδυτήρια με προβάδισμα 6 πόντων, 20-26. Τους Wolves κράτησαν κοντά στο σκορ σε εκείνο το σημείο οι Αλέξης και Μανωλόπουλος με 4 πόντους έκαστος.

Στην έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου οι Brazzerzz Beachterzz πάτησαν γκάζι και με 10 πόντους του Τσίτουρα, 8 του Χαμηλού και 4 του Χαΐτου, έχτισαν διψήφια διαφορά ασφαλείας 14 πόντων, 34-48. Δεν μπόρεσαν οι γηπεδούχοι να ακολουθήσουν τον αντίπαλο σε εκείνο το διάστημα, παρά τους 6 πόντους του Καρατζά και τα τρίποντα των Παναγιωτόπουλου – Μανωλόπουλου. Σκορ τρίτης περιόδου 34-48!

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο τον πρώτο λόγο είχαν οι άμυνες των δύο ομάδων, με την παρέα του Δημητριάδη να φτάνει εύκολα στη νίκη με 44-57, μετά από εύστοχες προσπάθειες των Δριβάκου, Χαμηλού, Τσίτουρα και Χαΐτου. Για την ομάδα του Τύρου στα τελευταία λεπτά βρήκαν στόχο οι Μανωλόπουλος, Φιλοκώστας και Αλέξης.

Οι γηπεδούχοι τελείωσαν το ματς έχοντας 11/13 βολές,  9/32 δίποντα και 5/27 τρίποντα. Πήραν 36 ριμπάουντ, έδωσαν 11 ασίστ, έκλεψαν 3 φορές και έκαναν 10 λάθη. Από την άλλη μεριά, οι νικητές είχαν 7/12 βολές, 16/38 δίποντα και 6/28 τρίποντα. Μάζεψαν 42 ριμπάουντ, μοίρασαν 10 ασίστ, έκλεψαν 7 φορές, έκαναν 6 λάθη και είχαν 1 μπλοκ.

Πολυτιμότερος των Wolves ο Αλέξης με 10 πόντους, έχοντας 0/1 βολή, 2/5 δίποντα και 2/7 τρίποντα. Μάζεψε 7 ριμπάουντ, μοίρασε 3 ασίστ, έκλεψε 1 φορά και έκανε 2 λάθη. Betsson mvp των Brazzerzz Beachterzz ο Χαμηλός με 21 πόντους, έχοντας 3/4 βολές, 3/7 δίποντα και 4/12 τρίποντα. Πήρε 7 ριμπάουντ, έδωσε 6 ασίστ, έκλεψε 2 φορές και έκανε 2 λάθη.

Wolves (Τύρος): Καρατζάς 6, Αλέξης 10 (2), Μεϊκόπουλος, Φιλοκώστας 14 (1), Μανωλόπουλος 11 (1), Γκίζης, Τύρος, Παναγιωτόπουλος 3 (1)

Brazzerzz Beachterzz (Δημητριάδης): Χαμηλός 21 (4), Ζώτος 6 (2), Δριβάκος 4, Δημητριάδης, Τσίτουρας 16, Χαΐτος 8, Γεράκης 2, Κωνσταντής

Τι μας άρεσε: Η διάρκεια που είχαν στην απόδοσή τους οι Brazzerzz Beachterzz!