75
86ers 25 16 14 20 - 75 -
Atlanta Socks 14 12 9 7 - 42 -

Νίκη και πρόκριση για τους 86ers!

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε δυνατά, με τους 86ers να παίρνουν από νωρίς το προβάδισμα, με τους Μισαηλίδη και Συμεωνίδη να ευστοχούν στην επίθεση για την ομάδα τους. Οι Atlanta από την άλλη , άργησαν να βρούν ρυθμό στο παιχνίδι, καταφέρνοντας όμως να σκοράρουν, χωρίς όμως να ανατρέψουν το σκορ, με τελικό σκορ δεκαλέπτου 25-14.

Στην δεύτερη περίοδο, οι 86ers συνεχισαν με το πόδι στο γκάζι, συνεχίζοντας να βρίσκουν λύσεις στην επίθεση, με τους Αρίκα και Μουτσέλη σε πολύ καλή φόρμα, κρατώντας την διαφορά του σκορ. Οι Atlanta κατάφεραν να βρούν μερικά εύστοχα καλάθια με τους Βούλγαρη και Εμμανουήλ, υπό την μεγάλη πίεση της άμυνας των 86ers, όμως δεν κατάφεραν να αλλάξουν την εικόνα του παιχνιδιού, με τελικό σκορ ημιχρόνου 41-26.

Το τρίτο δεκάλεπτο, οι 86ers συνέχισαν δυναμικά στην επίθεση, με τα εύστοχα καλάθια τους και με τρομερή δουλεία στην άμυνα, κατάφεραν να κρατήσουν την διαφορά που είχαν καταφέρει. Οι Atlanta συνέχισαν να προσπαθούν να ξανα μπούν στο παιχνίδι, αλλά τα βρήκαν σκούρα μπροστά στην άμυνα των αντιπάλων, με τελικό σκορ δεκαλέπτου 55-35.

Στην τελευταια περίοδο οι δύο ομάδες συνέχισαν με τον ίδιο ρυθμό, οι Atlanta δεν κατάφεραν να περιορίσουν την αντίπαλη ομάδα και να πάρουν την νίκη. Ετσι οι 86ers βγήκαν νικητές και πήραν την πρόκριση στην επόμενη φάση με τελικό σκορ 75-42.